$
שווקי חו"ל

ממחר: מניות ביוליין ייסחרו בבורסה הראשית של נאסד"ק

המניה תיסחר באמצעות ADR תחת הסימול BLRX הזהה לסמלה של החברה בבורסה בתל אביב

מעין מנלה 10:1024.07.11

חברת פיתוח ומסחור התרופות ביוליין, הודיעה היום (א') כי מניותיה יתחילו להיסחר מחר בבורסה הראשית של נאסד"ק באמצעות ADR, זאת לאחר קבלת האישור הרשמי מרשות ני"ע האמריקאית (ה־SEC).

 

המניה תיסחר תחת הסימול הזהה לסימול בבורסה בתל אביב, BLRX. כל תעודת ADR של החברה מייצגת 10 מניות רגילות של החברה.

מה דעתך על מניית ביוליין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בתחילת החודש הודיעה ביוליין לרשות ניירות ערך האמריקאית כי כעשרה חודשים לאחר שהגישה תשקיף לגיוס הון בבורסת נאסד"ק, בחרה שלא להמשיך בהליך הגיוס. ב"כלכליסט" נחשף כי ביוליין החליטה לוותר על הגיוס ולהגיש בקשה לרישום של תעודת ADR - תעודת פיקדון המאפשרת לחברה ישראלית הנסחרת בתל אביב לרשום את התעודות למסחר בארה"ב מבלי לגייס הון.

 

רישום ה- ADR בבורסה ראשית, מחייב את החברה בחובות הדיווח של הבורסה. בין החברות הישראליות הנסחרות בארה"ב באמצעות ADR באחת משתי הבורסות הראשיות נמצאות טבע, נייס, פרטנר תקשורת ואלון ריבוע כחול.

 

מנכ"ל ביוליין, ד"ר כנרת סויצקי, מסרה: "רישום המניות שלנו בנאסד"ק באמצעות ADR הוא צעד חשוב בהתפתחות החברה, ובביסוס הנוכחות שלנו בשוק האמריקאי. המהלך קורה בתזמון הנכון, לאור פורטפוליו התרופות ההולך וגדל של החברה, הכולל 5 תרופות בשלבי פיתוח קליני, ביניהן BL-1020, הנמצאת בניסוי Phase II/III לטיפול בסכיזופרניה ואשר הראתה שיפור בקוגניציה, ובכך פוטנציאל לספק פתרון לצורך חסר מענה של חולי סכיזופרניה."
בטל שלח
    לכל התגובות
    x