$
שוקי חו"ל

אג"ח עולמית: נתח בשר עסיסי בתוך טורטיה

אג"ח של סיגמא המקסיקאית, יצרנית ומפיצת מזון קפוא ומעובד, נסחרות בתשואה לפדיון של 5.6%

איתמר דר 07:2324.07.11

סיגמא (Sigma) היא החברה הגדולה במקסיקו לייצור והפצה של מזון קפוא ומעובד - בעיקר בשר, נקניקים ומוצרי חלב. היא פועלת באמצעות 2,900 קווי הפצה ויותר מ־400 אלף נקודות מכירה גם בארצות הברית, ברפובליקה הדומיניקנית, בגואטמלה, באל סלוודור ובפרו.

 

סיגמא היא חברה־בת של Alfa, חברת אחזקות מקסיקנית, בעלת שווי שוק של 7.8 מיליארד דולר, שבבעלותה גם חברות מתחומי הפטרוכימיה, האלומיניום והתקשורת.

 

 

הכנסות סיגמא גדלו מ־2.2 מיליארד ל־2.6 מיליארד דולר ב־2010, והרווח הנקי שלה עלה מ־84 מיליון ל־118 מיליון דולר. בספטמבר 2010 רכשה החברה את Bar-S, חברה אמריקאית לייצור נקניקים ונקניקיות בעלת מחזור מכירות שנתי של 535 מיליון דולר (נתון הקרוב לרבע ממחזור המכירות השנתי של סיגמה טרם־הרכישה), ובכך העמיקה את אחיזתה בארה"ב. במקביל היא פועלת להתרחב למדינות נוספות באמריקה הלטינית.

 

בשנת 2011 צופה סיגמא מכירות של 3.1 מיליארד דולר, גידול של 19% בהשוואה ל־2010. ברבעון הראשון של השנה רשמה החברה מכירות של 789 מיליון דולר.

 

ככלל, סקטור המזון נחשב לדפנסיבי וחסין יחסית בפני זעזועים בכלכלה העולמית. השווקים הגיאוגרפיים שבהם פועלת סיגמא (להוציא את ארה"ב) מתאפיינים בקצב צמיחה גבוה מהממוצע העולמי, והחברה הציגה שיעור צמיחה שנתי ממוצע של 9% ב־EBITDA במהלך שש השנים האחרונות.

 

מצב הנזילות שלה הוא טוב ויחס המזומן עומד על 0.24. רכישת Bar-S שמומנה באמצעות הנפקת אג"ח, הגדילה את המינוף, אך זה עדיין ברמה סבירה. דירוג האשראי של החברה, -BBB, הוא בדרגה אחת מתחת לדירוג האשראי של מקסיקו, אך עדיין בטווח דירוגי ההשקעה.

 

אג"ח החברה הנקובה בדולרים, במח"מ של 6.6 שנים, נסחרת בתשואה לפדיון גבוהה יחסית של 5.6% בשל מיקומה בשוק מתפתח. לשם השוואה, התשואה לפדיון הממוצעת של אג"ח קונצרניות דולריות בדירוג אשראי של BBB היא 4.2%.

 

הכותב הוא אנליסט חו"ל בפסגות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x