$
בורסת ת"א

נחשף ב"כלכליסט" - בן דב מבקש הסדר חוב: מעביר את סאני לשליטת טאו

כפי שנחשף הבוקר באתר "כלכליסט": בן דב מבקש להעביר את השליטה בסאני לחברת טאו תשואות כך שטאו תחזיק 63% ממניות סאני. לאחר ההעברה יחזיק בן דב 75% ממניות טאו ואילו מחזיקי אג"ח ב' וג' יחזיקו 25% מהמניות במקום אגרות החוב שבידיהם. ההסדר תלוי כעת באישור הדירקטוריון בעלי האג"ח. מנכ"ל טאו יוסי ארד: "בסוף התהליך, בעלי האג"ח יהיו בעלי מניות של חברה חזקה ובעלת נכסים משמעותיים. מדובר במהלך חסר תקדים של בעל שליטה המזרים נכסים בהיקף של מיליארד שקל ומעמיד בסוף התהליך חברה יציבה בעלת אופק וחזון, שמיטיבה עם בעלי האג"ח"

גולן חזני 12:2412.07.11

כפי שנחשף הבוקר (ג') באתר "כלכליסט": אילן בן דב מבקש הסדר חוב בטאו תשואות. טאו דיווחה היום כי במסגרת ישיבת דירקטוריון הציע בעל השליטה בטאו וכן בחברת הסלולר פרטנר אילן בן דב, להעביר לשליטת טאו את סאני אלקטרוניקה על-ידי הקצאת מניות ואג"ח של החברה החברה כנגד הקצאת מניות טאו לידיו של אילן בן דב. המהלך מותנה באישור הדירקטוריון ובהמשך באישור בעלי אג"ח מסדרות ב' ו-ג' להם מוצע להמיר את האג"ח במניות טאו.

 

לאחר ההמרה, אם תתבצע, יחזיק בן דב בכ-75% מטאו ובעלי אג"ח ב' וג' יחזיקו בכ-25%. עם ביצוע המהלך, תחזיק טאו ב-63% מסאני אלקטרוניקה, שהיא בעלת השליטה בסקיילקס, החברה האם של פרטנרומשווקת מכשירי הסלולר של סמסונג בישראל.  

 

"בעקבות המהלך תהפוך טאו לחברה בעלת שווי של מעל למיליארד שקל וללא התחייבויות" מסר מנכ"ל טאו תשואות יוסי ארד. "בסוף התהליך, בעלי האג"ח יהיו בעלי מניות של חברה חזקה ובעלת נכסים משמעותיים. מדובר במהלך חסר תקדים של בעל שליטה המזרים נכסים בהיקף של מיליארד שקל ומעמיד בסוף התהליך חברה יציבה בעלת אופק וחזון, שמיטיבה עם בעלי האג"ח" הוסיף ארד.

 

דירקטוריון החברה אישר פה אחד את ההצעה באומרו כי "ההצעה טובה לחברה" והחליט להתקדם במהלך כך שכעת מעריכי שווי חיצוניים יכינו חוות דעת לפי איזה שווי יתבצע המיזוג, גם בהתייחסות להעברת השליטה בסאני לחברה - כלומר התחשבות בפרמיית השליטה בחברה שכן במסגרת ההסדר, יועברו 50.01% ממניות סאני לטאו. 

 

לסדרות ב' וג' היקף של כ-349 ע.נ. כאשר הסדרה מאגרת ג' בעלת מח"מ של 1.7% נסחרת בתשואה לפדיון של 27.6%. סדרה ב', שהינה סדרה של אג"ח להמרה, היא בעלת מח"מ של 2.2 שנים ונסחרה בתשואה לפדיון של 47.6%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x