$
שווקי חו"ל

נס טכנולוגיות נמכרה לקרן סיטי ונצ'רס האמריקנית תמורת 307 מיליון דולר

העיסקה תתבצע במחיר של 7.75 דולר למניה, הגבוה ב-17.6% ממחיר הסגירה. שכי גרליץ, מנכ"ל נס: "אנחנו מאמינים שהמחיר הזה מהווה שווי אטרקטיבי עבור בעלי המניות שלנו והזדמנות מרגשת עבור נס, 500 לקוחותיה ו-6,900 עובדיה

גולן חזני 23:5510.06.11

נס טכנולוגיות נמכרה לקרן סיטי ונצ'רס האמריקנית תמורת 307 מיליון דולר. זאת, ארבעה ימים לאחר ש"כלכליסט" חשף את המו"מ בין הצדדים. החברה דיווחה על כך עם סיום המסחר בוול סטריט, והמניה זינקה במסחר המאוחר ב-12.5%. העיסקה תתבצע במחיר של 7.75 דולר למניה, הגבוה ב-17.6% ממחיר הסגירה של המניה בבורסת נאסד"ק.

 

"אנחנו מאמינים שהמחיר הזה מהווה שווי אטרקטיבי עבור בעלי המניות שלנו והזדמנות מרגשת עבור נס, 500 לקוחותיה ו-6,900 עובדיה, שימשיכו את השותפות שלהם עם סיטי", אמר מנכ"ל נס, שכי גרליץ.

 

בוב חנה, מנהל שותף בסיטי ונצ'רס, אמר כי "אנחנו נרגשים להגדיל את ההשקעה שלנו בנס. נס היא מובילת שוק במספר תחומים בעולם התוכנה, וצברה מוניטין נרחב באמצעות פרויקטים רבים שביצעה, ואנחנו נחושים להמשיך את העבודה עם החברה, מנהליה ועובדיה". בדברים אלה ישנו רמז לכך שהשינויים הצפויים בנס, אם בכלל, מבחינת כח אדם וניהול יהיו מינוריים.

 

עד לפני שבוע דומה היה שקרן אחרת, וקטור, תהיה זו שתרכוש את החברה, אולם אז חלה תפנית לאחר שהמו"מ עם וקטור נקלע לקשיים וסיטי הגישה הצעה גבוהה יותר.

  

התרכזה בארה"ב ובהודו

 

במהלך העשור האחרון התרכזה נס בפיתוח עסקיה בארצות הברית ובהודו - בעוד שחלק מהכנסותיה של החטיבה הישראלית - נס ישראל - הלך והצטמצם. ההערכות הן כי אחרי הרכישה יחפשו הרוכשים למכור את הנכסים של נס בישראל שמחולקים לפעילות ביטחונית המבוצעת על ידי קבוצת הטכנולוגיות והמערכות (Ness TSG), ולפעילות במגזר העסקי והממשלתי, ויפנו את המשאבים לפיתוח הפעילות בהודו.

  

נס טכנולוגיות הונפקה ב־2004 בנאסד"ק ומעסיקה 6,900 עובדים, מתוכם 2,750 בישראל. הכנסותיה הסתכמו ברבעון הראשון השנה ב־137.3 מיליון דולר - צמיחה של 3% בהשוואה לרבעון המקביל. הרווח התפעולי שלה ברבעון עמד על 6.9 מיליון דולר והרווח הנקי על 1.9 מיליון דולר לעומת הפסד של 4.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי מפעילות נמשכת ברבעון הסתכם ב־4.2 מיליון דולר. נכון לסוף מרץ, החזיקה נס בצבר הזמנות של 690 מיליון דולר. לחברה חוב פיננסי נטו של 34 מיליון דולר והון עצמי של 356.4 מיליון דולר, המבוסס ברובו (81%) על מוניטין בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x