$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": פורטיסימו וקרן וקטור במגעים לרכישת נס בחלקים שווים

דירקטוריון נס טכנולוגיות צפוי להתכנס בימים הקרובים ולאשר את מכירת החברה תמורת 300 מיליון דולר. פורטיסימו: "אנחנו נערכים לרכישה לבד"

גולן חזני 07:4316.05.11

מכירת נס טכנולוגיות מתקרבת לישורת האחרונה. ל"כלכליסט" נודע כי כבר בימים הקרובים צפוי דירקטוריון נס טכנולוגיות להתכנס ולאשר את מכירתה תמורת 300 מיליון דולר.

 

ל"כלכליסט" נודע עוד כי אל קרן וקטור האמריקאית - שנמצאת במגעים לרכישת נס - עשויה להצטרף ברכישה גם הקרן הישראלית

פורטיסימו. בין שתי הקרנות מתנהלים מגעים שלפיהם הן ירכשו במשותף את נס טכנולוגיות בחלקים שווים. המגעים מצויים בשלב מתקדם.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בד בבד, עם ניהול המגעים עם קרן פוטיסימו, נכשלה וקטור בהשגת מימון לרכישת נס מבנקים ישראליים. וקטור ביקשה לקבל מימון על מחצית סכום הרכישה, כ־185 מיליון דולר, אולם הבנקים הפועלים, לאומי ודיסקונט, סירבו להעניק לה את המימון לאחר שהביטחונות שרצתה וקטור להעמיד, בדמות מניות נס, נראו להם כביטחונות לא מספקים, בשל העובדה שלדעתם, מחיר המניה כיום - כ־6.4 דולרים - הנו גבוה ונובע מהציפיות למכירת החברה.

 

עם הבנק הזר שאמור לתת את יתרת המימון, מתנהל מו"מ מתקדם למתווה מיוחד שבו חברות־בנות של נס, בהודו ובאירופה, ייטלו חלק מההלוואה וייתכן כי זהו גם הרקע לכניסתה הצפויה של פורטיסימו לעסקה.

 

פורטיסימו, המנוהלת ע"י יובל כהן, ביקשה לרכוש את נס כבר לפני כחצי שנה, עת החלו המגעים למכירת החברה, מגעים שעליהם פורסם בלעדית ב"כלכליסט". פורטיסימו, שביצעה אקזיט חלקי מדהים בסודה־סטרים בחודש האחרון, מנהלת בימים אלה מגעים לגיוס קרן חדשה של כ־300 מיליון דולר, ואתמול קיימה אירוע עם משקיעים פוטנציאליים במלון שרתון ת"א לקידום הגיוס.

 

במהלך העשור האחרון הפנתה נס יותר ויותר משאבים לפיתוח עסקיה בארה"ב ובהודו - בעוד שחלק מהכנסותיה של נס ישראל, החטיבה הישראלית של החברה, הלך והצטמצם. ההערכות הן כי אחרי הרכישה ימכרו הרוכשות את הנכסים של נס בישראל - שמחולקים לפעילות ביטחונית המבוצעת על ידי קבוצת הטכנולוגיות והמערכות (Ness TSG), ולפעילות במגזר העסקי והממשלתי - ויפנו את המשאבים לפיתוח הפעילות בהודו.

 

נס טכנולוגיות שמרכזה בקריית־עתידים בת"א, הונפקה ב־2004 ומעסיקה 7,700 עובדים. הכנסותיה ברבעון הראשון של 2011 הסתכמו ב־137.3 מיליון דולר. הרווח התפעולי עמד על 6.9 מיליון דולר, הרווח הנקי על 1.9 מיליון דולר, בהשוואה להפסד של 4.7 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

מפורטיסימו נמסר בתגובה: "לא נשקלת הליכה משותפת לרכישה. אנחנו נערכים לרכישת נס טכנולוגיות לבד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x