שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי 11 שנה: מנכ"ל בזן ישר בן-מרדכי הודיע על פרישה

שכרו של בן מרדכי ב-2010 עמד על 2.8 מיליון שקל והוא יישאר עד למציאת מנכ"ל חדש. בזן סיכמה את השנה עם ירידה של 80% ברווח הנקי ל-77 מיליון דולר

ליאור גוטמן ושי סלינס 10:1821.03.11

אחרי 11 בתפקיד, מנכ"ל בזן ישר בן מרדכי הודיע היום (ב') על פרישה. לפי הודעת החברה, בן מרדכי צפוי לסיים את תפקידו כמנכ"ל לאחר שייבחר מנכ"ל חדש לחברה ותסתיים תקופת חפיפה בניהם.

 

יו"ר דירקטוריון החברה יוסי רוזן וחברי הדירקטוריון הודו לישר בן מרדכי וציינו שמאז הופרטה בזן בוצע מיזוג בין בזן כאו"ל, גדיב ושבח והוחל בביצוע התוכנית האסטרטגית של בזן ובמרכזה ביצוע השקעה בהיקף של כ- 600 מיליון דולר בפרויקט המיד"ן (מתקן לייצור דלקים נקיים).

 

מה דעתך על מניית בזן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
51% 0% 49%

בן מרדכי, נענה לבקשת דירקטוריון בזן להמשיך ולפעול בחברה כאחראי לקידום הפרויקטים הגדולים המבוצעים על ידה לתקופה של שנתיים. רק לפני כמספר חודשים בן מרדכי נאם בכנס של "כלכליסט" ואקסלנס ואמר כי בזן תשקיע בחמש השנים הקרובות מעל למיליארד דולר, כאשר לפחות רבע מסכום זה ימוקד בתחומי האנרגיה הנקיה וההגנה על הסביבה.

 

עלות שכרו של בן מרדכי בשנה האחרונה עמדה על 2.8 מיליון שקל, בעוד שעלות שכרו של דיויד פדרמן יו"ר הדירקטוריון של כאו"ל עמד על 2.5 מיליון שקל בשנה.

 

מרווח הזיקוק עלה

 

במקביל, היוום פירסמה בזן את דוחותיה הכספיים לרבעון הרביעי של 2010 ולכל השנה. הרווח הנקי של בזן ב-2010 הסתכם ב–77 מיליון דולר וזאת לעומת רווח נקי של 349 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד.

 

מרווח הזיקוק המנוטרל בשנה האחרונה עמד על 3.2 דולרים לחבית לעומת מרווח ייחוס ממוצע של 2.9 דולרים לחבית. מרווח הזיקוק המנוטרל ב-2009 עמד על 4.9 דולרים לחבית לעומת מרווח ייחוס ממוצע של 1.9 דולרים לחבית.

 

מרווח הזיקוק המנוטרל ברבעון הרביעי של 2010 הסתכם ב-3.6 דולרים לחבית לעומת מרווח ייחוס ממוצע של 2.8 דולרים לחבית. מרווח הזיקוק המנוטרל בתקופה המקבילה אשתקד הסתכם ב–3.1 דולרים לחבית לעומת מרווח ייחוס ממוצע של 2.9 דולרים לחבית.

 

בנוסף דיווחה היום כרמל אולפינים (כאו"ל) הנשלטת על ידי בזן, על רווח נקי של 72 מיליון דולר ב-2010 וזאת לעומת רווח נקי של 22 מיליון דולר ב-2009. ברבעון הרביעי החברה רשמה רווח נקי של 15 מיליון דולר - ירידה של 50% לעומת הרווח הנקי ברבעון השלישי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x