$
בורסת ת"א

דלק US תרכוש 53.7% ממניות Lion Oil תמורת 145 מיליון דולר

נשיא ומנכ"ל החברה עוזי ימין: "זו רכישה אסטרטגית אשר למעלה ממכפילה את כושר הזיקוק של החברה בארה"ב". עוד הוסיף: "לראשונה בהיסטוריה שלנו נוכל לספק מוצרים לחלק מרשת תחנות התדלוק שלנו באזור טנסי וארקנסו"

שהם לוי 09:4621.03.11

דלק US הנמצאת בשליטת קבוצת דלקרוכשת את השליטה בחברת האנרגיה Lion Oil (כ-53.7%) תמורת כ-145 מיליון דולר במניות, מזומנים והלוואות. טרם הרכישה החזיקה דלק US ב-34.6% ממניות החברה ועם השלמתה תחזיק ב-88.3%.

 

עם השלמת הרכישה תעביר דלק US לשליטתה את בית הזיקוק של Lion Oil, בעל יכולת זיקוק של 80,000 חביות, הממוקם באל-דוראדו שבמדינת ארקנסו.

 

בנוסף תחלוש דלק על מערכת צינורות להולכה ואיסוף של נפט גולמי באורך כולל של 800 מייל וכן על שלושה מסופים לשיווק דלקים הממוקמים בממפיס ובנאשוויל, טנסי ובאל-דוראדו שבארקנסו.

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
40% 0% 60%

 

oil Lion מחזיקה בבעלותה בית זיקוק בעל קיבולת של כ-80 אלף חביות ביום, מערכת צינורות להובלת נפט ומוצרים ומסופי דלקים באיזורי הפעילות של תחנות התדלוק של דלק US.

 

"זוהי רכישה אסטרטגית אשר תסייע לנו לממש את היעד להפוך לחברה בעלת פעילות משמעותית בכל שרשרת הייצור והשיווק של דלקים. לראשונה בהיסטוריה של החברה, נהיה הבעלים והמפעילים של בית זיקוק בעל יכולת לספק מוצרים לחלק מרשת תחנות התדלוק שלנו באזור מדינות טנסי וארקנסו. עסקה זו תרחיב במידה רבה את יכולת שיווק הדלקים שלנו ותאפשר חדירה אל שווקים חדשים. מאל-דוראדו נוכל לשווק מוצרים למסופים שלנו ולמסופים של צדדים שלישיים לאורך איזורים נרחבים מאיזור מפרץ מקסיקו עד למרכז ארצות הברית", אמר עוזי ימין, נשיא ומנכ"ל דלק US.

 

בתוך כך מודיעה החברה כי היא מצוייה בעיצומו של תהליך להסדרת מימון ארוך טווח לעסקה בעזרת בנקים ישראלים וזרים ובסיוע בעלת השליטה, קבוצת דלק.

 

יתר על כן, לאור תזרים המזומנים הנוכחי של דלק US ולאחר השלמת הסכמי המימון צפויה עלייה משמעותית ברמת הנזילות של דלק US בהשוואה לסוף שנת 2010.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x