$
בורסת ת"א

דרהי ממשיך לבצר השליטה ב-HOT: רכש רוב אחזקות פישמן בחברה

שילם 331 מיליון שקל והגיע ל-52% מהבעלות בחברה. סטלה הנדלר צפויה להתמנות ליו"ר החברה במקום דקסטר גואי

גילעד נס 14:4016.03.11

לאחר קבלת האישורים הרגולטוריים הרלוונטיים מטעם הרשות להגבלים עסקיים, משרד התקשורת והמועצה לשידורי כבלים ולווין, החל אתמול (ד') פטריק דרהי להגדיל את אחזקותיו בחברת הכבלים HOT. דרהי רכש כ-6.08 מיליון מניות – כ-1.5 מיליון מניות מחברת HOT, שהוצעו לו בהקצאה פרטית מחוץ לבורסה, וכ-4.5 מיליון מניות מקבוצת פישמן, והגדיל את אחזקותיו ל-51.68%.

 

העסקאות בוצעו על פי מחיר של 54.5 שקלים למניה, כך שדרהי שילם כ-331 מיליון שקלים עבור המניות. כעת מחזיקה קבוצת פישמן בכ-6.47% מהמניות. במקביל להשלמת העסקה התפטרו מהדירקטוריון נציגיו של פישמן, טל מניפז ועופר ויס.

 

 

בעלת המניות השניה בגודלה בחברה, ידיעות תקשורת, מחזיקה בכ-16.45% מהמניות, אך ההסכם בינה לבין דרהי העניק לצדדים אופציה למכירת רוב המניות מידיעות לדרהי בחודש יוני הקרוב.

 

אנשי דרהי פנו גם לגיל שרון

 

סטלה הנדלר, שתפרוש בסוף החודש מחברת סמייל הנמצאת כיום בבעלות פרטנר, צפויה להתמנות ליו"ר חברת HOT ולשמש כנציגתו של דרהי בעסקי התקשורת שלו בישראל, הכוללים גם את האחזקה המלאה בחברת הסלולר מירס. המגעים בין הצדדים טרם הושלמו, אך נראה כי הודעה רשמית על כך תפורסם לאחר פרישתה של הנדלר מסמייל.

 

הנדלר תחליף את דקסטר גואי, יו"ר HOT בחודשים האחרונים, שהחליף את היו"ר הוותיק איזיה צ'צ'יק. גואי מתגורר בשוויץ ומינויו לתפקיד בוצע לתקופת הביניים עד למציאת נציג ישראלי קבוע.

 

הפניה להנדלר במטרה לשמש כמנהלת עסקיו של דרהי בוצעה לראשונה כבר לפני כשנה, מעט לאחר שהשליטה ב-012 סמייל נרכשה בידי חברת אמפל של יוסי מימן, אך הנדלר לא יכולה היתה להיענות לה. באותה תקופה פנו נציגיו של דרהי גם לגיל שרון, מנכ"ל פלאפון, אך נענו בשלילה, בין השאר מכיוון שעל שרון מוטלות הגבלות חוזיות המונעות ממנו מלהשתלב בחברות המתחרות בבזק לאחר עזיבת החברה. בנוסף, שרון ובכירי בזק האחרים היו זכאים למענק שימור מיוחד מטעם החברה רק באם היו נותרים בתפקידם עד סוף שנת 2010.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x