$
מט"ח וסחורות

במרחק נגיעה: היורו התחזק ב-0.4% ושערו היציג נקבע על 4.99 שקלים

הדולר נותר ללא שינוי ברמה של 3.63 שקלים. היום נחשף ב"כלכליסט" כי משרד האוצר התערב במסחר במט"ח ורכש 800 מיליון דולר בחודש וחצי האחרונים

שי סלינס 15:4623.02.11

בהמשך להתחזקותו בעולם, הוסיף היום (ד') היורו 0.4% לערכו ושערו היציג נקבע על 4.9922 שקלים. הדולר נותר ללא שינוי ושערו היציג נקבע על 3.634 שקלים.

 

משרד האוצר התחיל השנה לרכוש דולרים בכמויות גדולות, ובחודש וחצי האחרונים הוא רכש כמות מצטברת של כ־800 מיליון דולר. את

הרכישות בפועל מבצעים עבור האוצר בנקים ישראליים וזרים, כחלק מעסקאות ההחלף (Swap) שבאמצעותן ממיר האוצר חלק מהחוב החיצוני של הממשלה הנקוב במטבע חוץ בחוב הנקוב בשקלים.

 

החשב הכללי של האוצר מתכוון להמשיך לבצע בתקופה הקרובה עסקאות החלף נוספות, כדי לנצל את הרמות הנמוכות של שער החליפין, ואת העלויות הנמוכות יחסית השוררות כיום בשוק עסקאות ההחלף. עד עכשיו ביצע החשב הכללי כ־20 עסקאות החלף קטנות יחסית, בסכומים של עד 50 מיליון דולר.

 

הנפט מסוג ברנט בו משתמשת מדינת ישראל הגיע למחיר של 107 דולר לחבית. האנליסטים ברחבי העולם מזהירים מפני מיתון נוסף בארה"ב אם המהומות בעולם הערבי ימשכו ומחיר הנפט יגיע ל-120 דולר לחבית.

 

בתוך כך שליט לוב קאדפי הבטיח כי לוב לא תהיה הקוביה השלישית בדומינו הצפון-אפריקני, ומגזין "טיים" טען כי קדאפי הורה לצבא לחבל במתקני הנפט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x