בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - המו"מ הסתיים: אלביט מערכות משלימה ההשתלטות על אלישרא

דירקטוריון אלביט מערכות אישר את רכישת חלקה של התעשייה האווירית (30%) תמורת 60 מיליון דולר. העסקה תיחתם מחר או מחרתיים

גולן חזני 19:5321.02.11

עסקת ההשתלטות הסופית של אלביט מערכותעל אלישרא מגיעה לסיומה. ל"כלכליסט" נודע כי דירקטוריון אלביט מערכות אישר היום (ב') את רכישת חלקה של התעשייה האווירית (30%) במניות אלישרא תמורת כ־60 מיליון דולר, ואלביט, שמחזיקה ב־70% מאלישרא, תהפוך לבעלת השליטה המלאה.

 

העסקה צפויה להיחתם מחר או מחרתיים, ואז היא גם תדווח. על ההתפתחות במשא ומתן פורסם בלעדית ב"כלכליסט" ב־3 בינואר. אלביט מערכות ניהלה את המו"מ לרכישת המניות מאז 2005, אבל לא הצליחה לסגור אותו בשל התנגדות גורמים בתעשיה האווירית ובוועד עובדי אלישרא וחוסר הסכמה לגבי המחיר.

 

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

התעשייה האווירית רכשה את חלקה באלישרא ב־2002 לפי שווי של 330 מיליון דולר, שנראה גבוה לאור ביצועי החברה מאז. אלביט מערכות רכשה את חלקה באלישרא ב־2005 מידי כור לפי שווי של 100 מיליון דולר בלבד. השווי הנדון במגעים הנוכחיים נגזר, ככל הנראה, מהערכת שווי עדכנית שבוצעה לאלישרא, שמפתחת מערכות לוחמה אלקטרוניות.

 

מאז רכשה אלביט מערכות את חלקה באלישרא, ניהלו עובדי אלישרא מאבק נגד ההנהלה, לטענתם בשל תוכנית להעביר את מפעל אלישרא מבני ברק לחולון. העובדים אף השביתו את המפעל עקב סוגיות נוספות. בין היתר, הם טענו כי התנהלותה של אלביט מערכות נועדה להוריד את ערכה של אלישרא, כדי שיקל עליה להשתלט על חלקה של התעשייה האווירית ולהגיע לבעלות מלאה בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x