$
בורסת ת"א

מורי ארקין מימש מניות פריגו ב־22 מיליון דולר

לפני חמש שנים קיבל ארקין מניות של פריגו ב-19 דולר למניה. בסוף השבוע הוא מכר חלק מאחזקותיו במחיר ממוצע של 75 דולר למניה

שניר הנדלר 08:0720.02.11

שבועיים לאחר פרסום הדו"חות הכספים של פריגו ממשיכים הדירקטורים והבכירים בחברת התרופות לממש את מניות החברה.

 

 

עוד עולה כי בשקלול המניות שארקין מימש, גדל היקף המניות שמומשו בידי הבכירים בפריגו מתחילת החודש לכ־106 מיליון דולר. רפי לבל, סגן נשיא בפריגו העולמית ומנכ"ל פריגו ישראל, מכר במהלך השבועיים האחרונים מניות פריגו בהיקף של כ־1.6 מיליון דולר.

 

מכירת המניות מתאפשרת באמצעות תוכנית למכירה עיוורת של מניות, שמבוצעת מעת לעת על ידי הברוקרים של מנהלי החברה לפי הוראות מוגדרות מראש. תוכנית זו נועדה לשמור על המנהלים מפני אישומים של שימוש במידע פנים.

 

את מניות פריגו קיבל ארקין לפני יותר מחמש שנים לאחר שמכר את חברת התרופות אגיס שהיתה בשליטתו לפריגו תמורת כ־820 מיליון דולר. ארקין המיר את אחזקתו באגיס למניות פריגו. מאז הרכישה רשמה פריגו זינוק של כ־313%, כאשר בשנה האחרונה רשמה המניה תשואה של 56%.

 

העלייה במחיר המניה התאפשרה הודות לצמיחה שהשיגה פריגו בשנים האחרונות. לפני שבועיים פרסמה פריגו את תוצאותיה הכספיות לרבעון שהסתיים ב־25 בדצמבר. פריגו סיכמה את הרבעון עם הכנסות של 718 מיליון דולר, עלייה של 23% לעומת הכנסות הרבעון המקביל. בשורה התחתונה הציג מנכ"ל פריגו ג'וזף פאפא זינוק של 43% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל ל־89.8 מיליון דולר.

 

פריגו אינה החברה היחידה הנסחרת בבורסת נאסד"ק שאת מניותיה בחר ארקין לממש במחירי שיא בשבועות האחרונים. בתחילת פברואר ניצל ארקין מצניחה יומית של 72% במניית אורקסיג'ן, המפתחת גלולות להרזיה, אחרי שמינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) דרש ניסויים קליניים נוספים בתרופה לפני שיאשר לשווק את התרופה.

 

שווי המניות שארקין החזיק באופן ישיר ועל ידי קרן ספרה הסתכם בכ־39 מיליון דולר (לפי מחיר מניה ממוצע של 9 דולרים בינואר). אילו ארקין לא היה מממש את אחזקותיו בזמן, הוא היה מפסיד כ־28 מיליון דולר מצניחת המניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x