$
שווקי חו"ל

המיזוג הגדול ביותר השנה: סאנופי אוונטיס תרכוש את ג'נזיים תמורת 20.1 מיליארד דולר

לאחר חודשים של מו"מ חברת התרופות הצרפתית תשלם 74 דולר למניה עבור ענקית הביוטכנלוגיה האמריקאית

סוכנויות הידיעות 18:5516.02.11
המשקיעים של סאנופי אוונטיס יכולים לנשום לרווחה. מאבק שארך חודשים של ענקית התרופות הצרפתית לרכוש את ג'נזיים הסתיים סוף סוף.

 

סאנופי תשלם 20.1 מיליארד דולר עבור חברת הביוטכנולוגיה האמריקאית, לאחר שהעלתה את הצעתה המקורית של 69 דולר למניה ב-7% בלבד וקישרה כל
תשלום נוסף לתוצאות של ג'נזיים. למרות זאת, זוהי הולכת להיות דרך יקרה להתמודדות עם האתגרים האסטרטגיים של סאנופי.

 

החברה מקווה שהמכירות של ג'נזיים בשווי 4 מיליארד דולר בשנה יקזזו את ההפסדים שלה, מכיוון שחמישה מתוך שמונה תרופות הדגל שלה יתמודדו עם תחרות של תרופות גנריות ב-2012. ג'נזיים היא גם מובילה עולמית בנישת התרופות לטיפול במחלות נדירות. בנישה זו הפיתוח מהיר יותר מאשר עבור תרופות עם קהל יעד גדול יותר והמחירים יציבים יותר בגלל שהן תרופות מצילות חיים.

 

המשקיעים של ג'נזיים ציפו לקבל 80 דולר למניה במזומן. במקום זאת, הם יקבלו 74 דולר למניה וגם "זכות תלוית ערך" (Contingent Value Right- CVR) סחירה. ה-CVR עשוי להיות שווה עד 14 דולר למניה, כאשר סאנופי תשלם באופן ישיר לבעלי הזכות אם תרופת הלמטרדה (Lemtrada) של ג'נזיים תאושר לטיפול בטרשת נפוצה ותעמוד ברצף של יעדי מכירה. זו הייתה דרך יעילה לפתור את חוסר הוודאות העיקרי בנוגע לערכה של ג'נזיים, כאשר שני הצדדים ירוויחו מתוצאות חיוביות בעתיד.

 

במחיר של 74 דולר למניה, העסקה מעריכה את שוויה של ג'נזיים פי 4.5 מהמכירות הצפויות ב-2011. זה כמעט 50% יותר ממחיר המניה של ג'נזיים לפני הרכישה, או פרימיום של 7 מיליארד דולר. לסאנופי אין יחידת פיתוח תרופות למחלות נדירות משל עצמה שניתן למזג כדי לחסוך לבעלויות. היא מתכננת להמשיך לנהל את ג'נזיים ממסצ'וסטס כיחידה נפרדת.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x