$
בורסת ת"א

ביהמ"ש: עודד דסאו ישיב 17 מיליון שקל שלקח שלא כדין מגולן מלאכת מחשבת

רשם בית המשפט המחוזי בת"א קבע כי לטיעוניו של דסאו במשפט אין אחיזה במציאות, וחייב אותו גם בתשלום הוצאות משפט בסך 7,500 שקל

סיון איזסקו 11:2024.01.11

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בשבוע שעבר בקשת רשות להתגונן שהגיש עודד דסאו, בעל השליטה (73%) לשעבר בגולן מלאכת מחשבת (שנקראת כיום אסיה פיתוח), וכן הורה לו להשיב לחברה סכום של 17 מיליון שקל שאותם נטל מהחברה שלא כדין בעת ששימש מנכ"ל החברה, מבלי שקיבל היתר מהאורגנים המוסמכים של החברה.

 

דסאו, שבינתיים מכר את השליטה בגולן מלאכת מחשבת לידי דן מור ואילון ברון, טען בבקשת הרשות להתגונן כי סיכם עם בעלי השליטה החדשים כי ישיב את הסכומים בעיתוי שנוח לו, ולכשזה יקרה, יעבירו בעלי השליטה באסיה פיתוח לידי דסאו 73% מהסכום שדסאו ישיב לחברה. דסאו טען כי בעלי השליטה החדשים העבירו לידי בא כוח החברה, עו"ד יוסי כהן, צ'ק בנאמנות על סך 12.5 מיליון שקל, שהם 73% מ־17 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית פורסייט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לטענת דסאו, רק כשהתברר שבעלי השליטה החדשים ביטלו את הצ'ק שהפקידו בנאמנות אצל עו"ד כהן, והורו לו לא לעשות שימוש בצ'ק זה, החליט דסאו לא להעביר את 17 מיליון השקלים שהוא חב לחברה. מסיבה זו, טען דסאו, בעלי השליטה החדשים בחברה הם אלו אשר מסכלים את ההסכם ביניהם להשבת הכספים לאסיה פיתוח.

 

בית המשפט סירב לקבל את בקשתו של דסאו להתגונן וקבע כי דסאו לא מתכחש לכך שנטל כספים מהחברה ושעליו להשיב את הכספים לחברה. רשם בית המשפט חגי ברנר כתב בהחלטתו כי אם דסאו ישלם את חובו לאסיה פיתוח ולאחר מכן בעלי השליטה באסיה פיתוח לא יעמדו בהסכם שהם כרתו עמו, הרי שזהו עניין שבין דסאו לבין בעלי השליטה ולא עניינה של החברה.

 

יש לציין כי דסאו אכן הגיש בחודש אפריל תביעה נגד בעלי השליטה באסיה פיתוח, אולם תביעתו נדחתה ונקבע בה כי דווקא דסאו הוא זה שלא עמד בהסכם עמם למרות נכונותם לקיים את ההסכם.

 

עוד קבע בית המשפט כי הטענה של דסאו כי הוא רשאי להשיב את הכספים מתי שנוח לו היא טענה שאין לה אחיזה במציאות, והטיל על דסאו תשלום הוצאות משפט בסך 7,500 שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x