• תפריט
שוקי חו"ל

אפל עולה על כל הציפיות: זינוק של 74% ברווח הנקי

בדו"חות שפורסמו הערב דיווחה החברה על רווח נקי של 6 מיליארד דולר ברבעון הפיסקאלי הראשון; יותר מ-16 מיליון אייפונים ו-7 מיליון אייפדים נמכרו ברבעון האחרון

שהם לוי וסוכנויות הידיעות 23:4218.01.11

חברת אפל פירסמה הערב את דו"חותיה הכספיים לרבעון הפיסקאלי הראשון. לפי הדיווח, הרווח למניה קפץ ל-6.43 דולר, לעומת 3.67 בתקופה המקבילה אשתקד, קפיצה של 74%. הרווח הנקי סתכם ב-6 מיליארד דולר. הכנסות החברה הגיעו ל-26.74 מיליארד דולר, לעומת 15.68 מיליארד אשתקד.

 

כמו כן, דיווחה החברה על עלייה של 86% במכירות האייפון ברבעון הראשון, עם 16.24 מיליון יחידות, כמו גם עלייה של 7% במכירות האייפד שהגיעו ל-19.45 מיליון יחידות. בנוסף, דיווחה החברה כי מכרה 7.33 מיליון יחידות של מכשיר האייפד החדש שהוציאה השנה.

 

אפל צופה כי ברבעון השני תציג הכנסות של 22 מיליארד דולר ורווח של 4.90 דולר למניה.

 

עם פרסום הדו"חות, אפל לא מכזיבה את הציפיות בוול סטריט, שהיו ככל הנראה הגבוהות ביותר מבין כל החברות הגדולות הנסחרות באמריקה. כמעט בכל שבוע היה בית השקעות שהעלה את מחיר היעד שלו לאפל. חלק מהתחזיות עמדו על קרוב ל-500 דולר למניה, בזמן שמחיר המניה עמד על 332 דולר.

סטיב ג'ובס סטיב ג'ובס צילום: בלומברג

 

דו"חות החברה התפרסמו הערב על רקע הודעתו של המנכ"ל, סטיב ג'ובס, אתמול כי הוא יוצא לחופשת מחלה נוספת, בלתי צפויה. בעקבות ההודעה, מניית אפל ירדה ב־5% עם פתיחת המסחר היום בבורסת וול סטריט, אך בהמשך הירידה התמתנה עד שהגיעה לרמה של 2.25%.

 

הירידה היתה מתונה מזו שנרשמה ביום שני במסחר מחוץ לארה"ב (וול סטריט היתה סגורה לרגל יום מרטין לותר קינג), סימן לכך כי המשקיעים העדיפו להתמקד בדו"חות הכספיים של אפל שנמסרו כעת. "אנחנו מאמינים כי צנרת המוצרים ערוכה ומוכנה לשנתיים הבאות, וכי חוסנה של אפל הוכיח את עצמו בעבר", אמר פיטר מיסק, אנליסט בחברת הייעוץ ג'פריז.

 

המחזור הממוצע של מניית אפל בבורסת נאסד"ק עמד בשלושת החודשים האחרונים על 15 אלף מניות, אך הגיע היוך לנתון כמעט כפול. שווי השוק של החברה עם פתיחת יום המסחר עמד על 307.19 מיליארד דולר. מכפיל הרווח של אפל עומד על 22, נכון למחיר הבסיס של מניית החברה בבורסת נאסד"ק.

 

מניית אפל, שעלתה ב־66% במהלך 12 החודשים האחרונים, משקפת את הצלחת האייפד, הציפייה לאייפון של וריזון והעלייה במכירות מחשבי המאק, מגזר המחשבים האישיים בעל שיעור הצמיחה הגבוה בארה"ב.

 

אך בעוד עזיבתו של המנכ"ל לא אמורה לפגוע במומנטום של החברה, טוענים אנליסטים, עלולה להיות לה השלכות לטווח רחוק.

 

"להיעדרותו של ג'ובס לא אמורה להיות השפעה חומרית על הביצועים הפיננסיים של אפל במהלך השנים הבאות", אומר האנליסט צ'רלי וולף, מחברת נידהאם. "מה שאפל יפסידו במהלך היעדרותו היא היכולת להגדיר את האופציות הטמונות בחידושים עתידיים", הוסיף. מעטים המנכ"לים אשר קושרו להצלחת החברה שלהם כמו ג'ובס, ויש האומרים כי נוכחותו משתקפת במחיר המניה של אפל. אחרים, עם זאת, טוענים כי הפרמיות הללו נמחקו במהלך חופשת המחלה הקודמת, וכי העלייה של המניה מאז ינואר 2009 (היא זינקה כמעט פי ארבעה) מבוססת על חוסן החברה בשווקים ועל דפי המאזנים שלה. אפל היא עתה חברת הטכנולוגיה בעלת שווי השוק הגבוה בעולם.

 

בהיעדרו של ג'ובס, סמנכ"ל התפעול של אפל טים קוק ינהל את החברה. קוק (50) ניהל את אפל במהלך היעדרויותיו הקודמות של ג'ובס, ב־2004 ובמחצית הראשונה של 2009, אז עבר המנכ"ל השתלת כבד. "אנחנו עשויים לראות שינויים בנושאים תאגידיים פשוטים ויומיומיים יותר, כמו מדיניות הדיבידנדים, שכן ג'ובס הוא המתנגד הגדול ביותר לכך", מוסיף מיסק, מחברת ג'פריז.

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x