$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": רמי לוי ישלם 125 מיליון שקל תמורת פרויקט נוף ציון

שמואל פלאטו שרון ניהל מגעים להצטרף ללוי וקווין בריימסטר ולרכוש 18% מהשותפות

חנן פייגנבאום 08:1118.01.11

המספרים מאחורי הצעתם של רמי לוי וקווין ברמייסטר לדיגל נחשפים. ממידע שהגיע לידי "כלכליסט" עולה כי השניים ישלמו 125 מיליון שקל תמורת פרויקט נוף ציון וחברת קילאס, המחזיקה בקרקע המיועדת להקמת מלון בצמוד לנוף ציון. עוד נודע כי איש העסקים שמואל פלאטו שרון ניהל מגעים בנוגע לאפשרות כי יצטרף כשותף (בשיעור של 18%) של לוי וברמייסטר בנוף ציון.

 

מפרטי ההצעה עולה כי תמורת חלקה של דיגלבנוף ציון (75%) ובקילאס (50%) ישלמו לוי וברמייסטר 74 מיליון שקל, ו־51 מיליון שקל ישולמו לאווי לוי, אחיו של בעל השליטה בדיגל יהודה לוי.

 

מתוך 125 מיליון שקל שיועברו לדיגל וללוי תמורת הנכסים, 78 מיליון שקל מיועדים לתשלום חובה של דיגל לבנק לאומי ו־36 מיליון שקל ישולמו למחזיקי האג"ח שיוותרו בכך על 48% מחובה של החברה כלפיהם (69 מיליון שקל).

 

בשיחה עם "כלכליסט" הסכים לוי לומר כי "ההצעה גובשה בתיאום מלא עם דיגל ועם בעלי השליטה, וכי כבר ביומיים הקרובים ייפגשו הצדדים עם בנק לאומי". אישור העסקה על ידי הבנק והשלמת בדיקת נאותות קצרה על ידי המשקיעים יסללו את הדרך לחתימתו של ההסכם.

 

הצעת רמי לוי וקווין ברמייסטר לרכישת פרויקט נוף ציון והקרקע של קילאס, הממוקמים ברכס ארמון הנציב במזרח ירושלים, התגבשה לאחר שנודע כי המשקיע שביקש לרכוש את דיגל הוא איש העסקים הפלסטיני באשר אל־מסרי. האפשרות כי פלסטיני ישתלט על הפרויקטים במזרח ירושלים עוררה התנגדות עזה בקרב מחזיקי האג"ח המזוהים עם הימין הפוליטי.

 

אותם גורמים הפעילו לחצים על המוסדיים ובראשם דש איפקס כדי שיתמכו בהצעת לוי ובריימסטר. בשבוע שעבר רכשה קבוצת משקיעים המזוהים עם הימין מידי דש איפקס את האג"ח תמורת 11 מיליון שקל, ובכך נסללה הדרך לאישור הצעתם של לוי וברמייסטר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x