$
שווקי חו"ל

המאבק בצורן מתחמם: קרן ארקדיה מצטרפת לקריאה להחליף את ההנהלה

הקרן טוענת המכתב ששיגרה לחברה: דרוש שינוי דרמטי ומהיר בהנהלת החברה במטרה להקצות את המשאבים הכספיים למטרות המתאימות

ניר צליק 16:4906.01.11
מאבק השליטה בצורן ממשיך לצבור תאוצה. קרן ארקדיה, המחזיקה במניות צורן, יצרנית השבבים, שיגרה מכתב לדירקטוריון החברה בו נכתב כי "צורן צריכה תהליך קבלת החלטות אפקטיבי, שיכול לבוא על ידי החלפת הנהלת החברה". כמו כן כותבת הקרן כי דרוש שינוי דרמטי ומהיר בהנהלת החברה במטרה להקצות את המשאבים הכספיים בחברה למטרות המתאימות. לפיכך, הקרן תומכת בהצעה להחלפת הדירקטוריון ששיגרה קרן רמיוס, המחזיקה ב-8.3% ממניות צורן, לפני כחודש.

 

הקרן האמריקאית טוענת כי דרך הניהול של החברה היתה בעייתית, על רקע איבוד נתחי השוק של החברה בתחום השבבים לטלוויזיות דיגיטליות. בנוסף, טוענים בקרן כי ההנהלה לא זיהתה בזמן את הצניחה בדרישה לשבבים למכשירי DVD, ולא ערכה את ההתאמות הנדרשות.

 

הקרן טוענת כי החברה ממשיכה להשקיע בתחומים אלה ובפיתוח מוצרים, בעוד השוק עצמו מתכווץ. "לדעתנו", כותבים בקרן, "לחברה אין סיכוי להרוויח על השקעתה במגזר זה". הקרן גם כותבת כי היא מבינה את החברה, שלא חושפת את שיעורי הרווחיות במגזרי פעילותה: השבבים למצלמות דיגיטליות, מכשירי DVD, מדפסות וטלוויזיות, אלא שעל רקע ביצועי החברה, טוענים בקרן, הנתונים דרושים כדי להעריך האם ההנהלה הקדישה את המשאבים הכלכליים לתחומים הנכונים או שהיא השקיעה בתחומים שלא הצדיקו את ההשקעה.

 

עוד כותבת הקרן כי לדעתה "עד לסיכום העניינים הקשורים להצעת החלפת הדירקטוריון של קרן רמיוס, ההנהלה צריכה לשמור על קופת המזומנים ולספק שקיפות למשקיעי החברה". הקרן חוששת ממצב בו החברה תשתמש במזומנים במטרה לבצע רכישות נוספות אחרי שהשלימה את רכישת מיקרוטיון, העוסקת בממירים לטלוויזיות דיגיטליות, תמורת 166 מיליון דולר, כשבמכתב מצויין כי החברה ביצעה רכישות בהיקף של 450 מיליון דולר מאז 2003 מתוכן היא מחקה במוניטין 168 מיליון דולר ב-2008. "מדובר בשימוש גרוע בהון של המשקיעים, שהוביל לירידה משמעותית בערך החברה".

 

בהמשך נכתב כי הציפיות מההנהלה הן שהיא תקטין את העלויות, קרי, תפטר עובדים, במטרה שמבנה העלויות יתאים לרמת ההכנסות הנוכחית. עם זאת, דירקטוריון צורן כבר השיב לרמיוס כי בכוונתו לחתוך בהוצאות וכי להערכת דירקטוריון צורן, הוצאות התפעול שלה בתחום שבבים לדי.וי.די יקטנו ב־80% ב־2011, והוצאותיה בתחום הטלוויזיה הדיגיטלית יצטמצמו ב־15%.

 

לבסוף, כותבים בקרן כי "החברה לא הראתה שום סיבה למשקיעים לעשות דבר מלבד לתמוך בהצעה של קרן רמיוס" וכי היא מקווה שההנהלה ורמיוס יגיעו לעמק השווה במטרה להימנע ממאבק יקר ומהסחות דעת.

 

ב־4 בפברואר תתקיים הצבעת בעלי המניות בצורן על בקשת ראמיוס להחליף את ששת הדירקטורים של צורן: עוזיה גליל, ריימונד בורג'ס, ג'יימס מיינדל, ג'יימס אוואנס, ארתור סטבנאו ופיליפ יאנג. בדירקטורים מטעמה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x