$
בורסת ת"א

חברה בת של אלביט מערכות תספק צריחים לצבא ברזיל תמורת 260 מיליון דולר

מנכ"ל אלביט מערכות, יוסי אקרמן: "אנחנו מקווים שלקוחות נוספים ילכו בעקבות צבא ברזיל, במיוחד באמריקה הלטינית"

שהם לוי 09:2106.01.11

אלביט מערכות הודיעה היום לבורסה כי חברה בת שלה, Aeroeletrônica, זכתה בחוזה לאספקת צריחים לצבא ברזיל תמורת 260 מיליון דולר (440 מיליון ריאל ברזילאי). הצריחים יסופקו לכוחות היבשה במסגרת פרויקט גוואראני וקוטר תותח הירי שלהם עומד על 30 מ"מ.

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מנכ"ל אלביט מערכות, יוסי אקרמן אמר בעקבות הזכייה בחוזה: "מדובר באבן דרך משמעותית עבור החברה בת שלנו בברזיל. אנחנו מקווים שלקוחות נוספים ילכו בעקבות צבא ברזיל, במיוחד באמריקה הלטינית וגם ביתר חלקי העולם".

 

זכיה זו היא בהמשך להזמנה לספק מספר צריחים בלתי מאוישים לצבא ברזיל בה זכתה אלביט מערכות בשנת 2009, לאחר מכרז פתוח בהשתתפות חברות מובילות בעולם.

 

על פי הסכם המסגרת, הצריחים (מדגם UT30 BR) של אלביט מערכות יותקנו על גבי כמה מאות רכבים קרביים ממוגנים (רק"מ) 6X6 מתוצרת IVECO, בהתאם ללוחות זמנים ולתכנית מימון רב-שנתית שייקבעו על ידי הצדדים.

 

בתחילת השבוע הודיעה אלביט מערכות כי חתמה על הסכם השקעה בסכום של כ-18 מיליון דולר, באמצעות אחת מהחברות הבנות שלה, בחברת פניני חכמה טכנולוגיות מתקדמות ("פניני חכמה").  

 

"כלכליסט" חשף השבוע כי אלביט מערכות מנהלת משא ומתן  מתקדם לרכישת אחזקותיה של התעשייה האווירית (30%) בחברת אלישרא תמורת 55–65 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x