בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - אלביט מערכות מתקרבת לרכישת הבעלות המלאה באלישרא

המו"מ הארוך על השליטה באלישרא לקראת סיום. אלביט מערכות המחזיקה ב־70% מאלישרא קרובה לסיכום עם התעשייה האווירית על רכישת יתרת המניות תמורת 55-65 מיליון דולר

גולן חזני 07:0003.01.11

אחד המשאים ומתנים הארוכים בתולדות המשק צפוי להסתיים בתוך שבועות. ל"כלכליסט" נודע כי אלביט מערכות מנהלת משא ומתן מתקדם לרכישת אחזקותיה של התעשייה האווירית (30%) בחברת אלישרא תמורת 55–65 מיליון דולר.

 

אלביט מערכות מחזיקה ב־70% ממניות אלישרא, ועסקה אפשרית שבמסגרתה

תרכוש את יתרת מניות החברה מהתעשייה האווירית שבה ועלתה כמה פעמים במהלך חמש השנים האחרונות. בכל פעם הופסק המו"מ עקב קשיים - אם בשל פערי מחיר, או בגלל התנגדות פעילה של ועד העובדים של אלישרא. הפעם האחרונה שבה דובר על סגירה קרובה של העסקה היתה לפני כשנתיים - בפברואר 2009.

 

מקורות בתעשייה הביטחונית מוסרים כעת כי המגעים הנוכחיים קרובים לסיום, והעסקה צפויה להיסגר בתוך כחודש. המחיר שבו מדובר כעת משקף שווי של כ־200 מיליון דולר לאלישרא - נמוך בהרבה מהשווי שנדון בעבר, אשר עמד על כ־330 מיליון דולר.

 

התעשייה האווירית רכשה את חלקה באלישרא בשנת 2002 לפי שווי זה של 330 מיליון דולר, שנראה גבוה לאור ביצועי החברה מאז. אלביט מערכות רכשה את חלקה באלישרא ב־2005 מידי כור לפי שווי נמוך משמעותית, של 100 מיליון דולר בלבד. השווי הנדון במגעים הנוכחיים נגזר ככל הנראה מהערכת שווי עדכנית שבוצעה לאלישרא, שמפתחת מערכות לוחמה אלקטרוניות.

 

מאז רכשה אלביט מערכות את חלקה באלישרא, ניהלו עובדי החברה מאבק עיקש כנגד ההנהלה. הסיבה הפורמלית למאבק היתה תוכנית להעביר את מפעל אלישרא מבני ברק לחולון, אולם העובדים הגיעו להתנגשות עם ההנהלה מספר רב של פעמים, ואף השביתו את המפעל עקב סוגיות נוספות. בין היתר, הם טענו כי התנהלותה של אלביט מערכות נועדה להוריד את ערכה של אלישרא, כדי שיקל עליה להשתלט על חלקה של התעשייה האווירית ולרכוש את מלוא הבעלות בחברה.

 

מאלביט מערכות נמסר אתמול כי החברה אינה מגיבה לשמועות. 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x