שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

דנונה תשלם 21 מיליון דולר: הפריזה ביתרונות הבריאותיים של מוצריה

החברה הגיעה לפשרה עם הרגולטור בארה"ב לגבי טענותיה שהחיידקים הידידותיים ביוגורט אקטיביה מקילים על אי סדרים במערכת העיכול

סוכנויות הידיעות 21:4515.12.10
דנונה תשלם 21 מיליון דולר בעקבות תלונות של הרגולטור האמריקאי ותובעים כלליים ממספר מדינות לגבי יוגורט אקטיביה שהיא מייצרת ומשקה יוגורט "דנאקטיב" של החברה.

 

יצרנית היוגורט טענה שהחייזקים הידידותיים ביוגורט אקטיביה עוזרים להקלה על אי סדירות במערכת העיכול ושמשקה
היוגורט מחזק את מערכת החיסון.

 

סוכנות המסחר הפדרלית מסרה היום (ד') כי אין מספיק ראיות לביסוס הטענות של דנונה כפי שהן מופיעות כיום על אריזות המוצרים והפרסומים של החברה. הרגולטור הפדרלי הודיע שהגיע לפשרה עם החברה על פיה תימנע החברה מלפרסם טענות מסויימות לגבי מוצריה אלא אם אושרו על ידי ה-FDA (סוכנות המזון והתרופות הפדרלית).

 

התובעים הכלליים מ-19 מדינות גם כן הודיעו היום כי הגיעו לפשרה של 21 מיליון דולר עם יצרנית המזון עקב תלונות על טענות היתרונות הבריאותיים של החברה. זוהי הפשרה הגדולה ביותר שהושגה בין תובעים כלליים ממספר מדינות ליצרנית מזון בנושא הגנת הצרכן.

 

אורגון וטנסי, אשר הובילו את התביעה, יקבלו 1.06 מיליון לפי השרה, שאר הכסף יחולק בין שאר המדינות.

 

"צרכנים רוצים, ומגיע להם לקבל, מידע מדויק לגבי כל מה שקשור בבריאותם", אמר יו"ר סוכנות המסחר הפדרלית, ג'ון לייבוביץ' לסוכנויות הידיעות. " חברות כמו דנונה לא צריכות להגזים בכמות המידע המדעי התומך במוצריהם", הוא אמר.

 

דנונה האמריקאית, אשר נשלטת על ידי קבוצת דנונה הצרפתית, אמרה שהיא תעביר ביתר בהירות את העובדה שהיתרונות של אקטיביה לגבי ויסות אי סדרים הוכחה רק לגבי שלוש מנות ביום ולא אחת, בהתאם לטענת הרגולטור. החברה גם הסכימה שמשקה היוגורט שלה "דנאקטיב" לא ישווק כתרופה להצטננות או שפעת, כפי שטענה שמעולם לא שיווקה את המוצר.

 

"מיליוני אנשים מאמינים ביתרונות ונהנים מן המוצרים האלו. דנונה תמשיך לחקור, ללמד ולהעביר לציבור את המידע על היתרונות של חיידקים פרוביוטים למערכת העיכול והחיסון", מסרה החברה בהודעה לעיתונות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x