$
בורסת ת"א

עסקת ענק לכיל: רוכשת פעילות דשנים ב-270 מיליון דולר

החברה של משפחת עופר תרכוש את חטיבת הדשנים של Scotts Miracle-Gro Company האמריקאית - המתמחה בייצור ומכירה של דשנים מיוחדים. לפעילות הנרכשת מכירות של 242 מיליון דולר בשנה. התמורה תשולם במזומן במועד השלמת העסקה ותמומן ממקורותיה העצמיים של כיל

גיל קליאן 09:3007.12.10

כיל של החברה לישראלשבשליטת משפחת עופר מדווחת הבוקר (ג') על עסקת ענק - תרכוש את חטיבת הדשנים של Scotts Miracle-Gro Company האמריקאית לפי שווי של 270 מיליון דולר. התמורה תשולם במזומן במועד השלמת העסקה ותמומן ממקורותיה העצמיים של החברה. כיל מעריכה כי תשלים את העסקה במהלך הרבעון הראשון של 2011.

 

לחצו כאן למצגת הרכישה של כיל (באנגלית)

מה דעתך על מניית איי.סי.אל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
0% 5% 95%

 

הפעילות הנרכשת עוסקת בייצור ומכירה של דשנים מיוחדים, מצעי גידול, מוצרים להגנת הצומח, זרעי דשא למשתלות מסחריות, משטחי דשא ציבוריים, משטחי ספורט וחקלאות מתקדמת. ביחידה מועסקים כ-340 עובדים והיא מפעילה שלושה מפעלי ייצור הממוקמים בהולנד, בריטניה וארה"ב וכן מכרות כבול למצעי גידול בבריטניה. השווקים העיקריים בהם פועלת היחידה הינם, אירופה, צפון אמריקה, אסיה/פסיפיק ואפריקה.

 

בכוונת כיל לשלב את פעילויות היחידה במגזר כיל דשנים. החברה דיווחה כי שילוב של היחידה ירחיב את סל המוצרים של כיל דשנים בתחום הדשנים המיוחדים - תחום כי כיל מעריכה שיציג צמיחה גבוהה יותר מתחום הדשנים המסורתיים בשנים הקרובות.

 

מכירות של 242 מיליון דולר בשנה

 

כיל מעריכה את הצמיחה הצפויה בשוק זה ב-5%-8% בשנה - לעומת צמיחה צפויה של 3%-4% בשוק הדשנים המסורתיים. כמו כן, החברה מציינת כי הדשנים המיוחדים הם מוצרים רווחיים יותר לחברה, וכן נאמנות הלקוחות למותג מסוים גבוהה יותר. עם זאת, היקף שוק הדשנים המיוחדים נאמד על ידי כיל ב-2-2.5 מיליארד דולר בשנה - לעומת 100 מיליארד דולר בשוק הדשנים המסורתיים.

 

כיל מדווחת כי ההכנסות של היחידה הנרכשת (לפי נתונים שחושבו לפעילות כיחידה עצמאית - כעת היא מאוחדת בדוחות חברת Scotts Miracle-Gro) עומדות על 242 מיליון דולר נכון לשנה שהסתיימה ב-30 בספטמבר - וה-EBITDA של הפעילות (רווח לפני מס, ריבית, מימון והפחתות) עומד על 31.4 מיליון דולר באותה תקופה.

 

"כיל תבסס את מעמדה כשחקן מרכזי בעולם גם בתחום הדשנים המיוחדים"

 

יוסי שחר, משנה למנכ"ל כיל לפיתוח עסקי, ציין בהודת החברה כי "בעקבות רכישת היחידה העסקית Scott's Global Professional, תבסס כיל את מעמדה כשחקן מרכזי בעולם גם בתחום הדשנים המיוחדים. תחום זה, שבו כבר פועלת כיל מזה שנים רבות, הוא בעל שיעורי צמיחה גבוהים והרכישה תסייע במאמצי החדירה לשווקים נוספים. הרכישה הינה חלק ממדיניותה של כיל להתמקד בתחומים מתקדמים התורמים לאיכות הסביבה ובמוצרי המשך בעלי ערך מוסף גבוה".

 

שחר הוסיף כי "פעילות זו של Scotts משלימה את היכולות הקיימות של כיל בתחום הדשנים המיוחדים, ורכישתה תעניק לכיל מגוון רחב של מוצרים ממותגים וידידותיים לסביבה, פלטפורמה בינלאומית לצמיחה, יכולות מחקר ופיתוח חזקות ויחזקו את מיומנות השיווק".

 

יוסי צידון, סמנכ"ל בכיר לדשנים מיוחדים בכיל דשנים הוסיף כי "היתרונות המשמעותיים של רכישת Scott's Global Professional, בשילוב עם הסינרגיות שאנו מצפים להשיג, יאפשרו לנו להאיץ את הצמיחה והרווחיות של פעילות הדשנים המיוחדים. באמצעות כל היתרונות הללו, נוכל לבסס את הפעילות המשולבת כשם דבר בתחום הדשנים המיוחדים והתשומות לגידולי נוי ודשא להיקף של כ-500 מיליון דולר לשנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x