$
בורסת ת"א

בעלי האג"ח במלרג דחו את אריה קוטלר: "הצעה מבישה"

קוטלר הציע הנפקת אג"ח ב־40 מיליון שקל ו־35% ממניות מלרג כתחליף לחוב של 93 מיליון שקל. חברת שפיר, מועמדת נוספת להשקעה, הסירה את הצעתה

סיון איזסקו 08:5005.12.10

מלרג אין האמצעים לפרוע את כל החובות כלפיכם" - כך אמר ביום חמישי הנאמן רו"ח חן ברדיצ'ב לעשרות מחזיקי אג"ח פרטיים ומוסדיים שהתכנסו כדי להתעדכן ולקבל החלטות בנוגע לעתיד חברת התשתיות, המצויה בהקפאת הליכים.

 

בעלי האג"ח דחו את הצעתו של אריה קוטלר, בעל השליטה בחברת ארקו, השותפה עם מלרג בפרויקטים בייזום בקנדה, וכינו אותה "הצעה מבישה שחבל לבזבז עליה זמן". קוטלר, שנכח באסיפה, הציע לבעלי האג"ח להחליף את החוב הקיים, כ־93 מיליון שקל, בסדרת אג"ח חדשה בהיקף של כ־40 מיליון שקל בלבד, ולקבל 35% ממניות מלרג. בנוסף הוא הציע להלוות לחברה 9.9 מיליון שקל ולהזרים אליה עוד 100 אלף שקל בתמורה ל־60% מהמניות.

 

רו"ח ברדיצ'ב העריך כי "הפרויקט המשותף של מלרג עם ארקו בקנדה "הוא הנכס הטוב ביותר שיש לחברה. חלקה של מלרג בו הוא 4-5 מיליון דולר". מדברי הנאמן עולה, עם זאת, כי נתונים אחרים בדו"חות החברה אינם משקפים נאמנה את מצבה. "אינני יודע כיצד לאמוד את חוב הלקוחות", הוא אמר לבעלי האג"ח. אף שבמאזן החברה נרשם סכום של 103 מיליון שקל, בפועל, לדבריו, "רק 10 מיליון שקל הם חובות מאושרים. השאר שנוי במחלוקת עם מזמיני העבודה". בעלי האג"ח אמרו כי יגישו תביעות בבוא העת עקב הנתונים הרשומים במאזן.

 

לפני כשנה כבר נאלצה מלרג להציג מחדש את דו"חותיה ורשות ניירות ערך הטילה עליה קנסות בהיקף של כחצי מיליון שקל, לאחר שהתברר בחשיפת "כלכליסט" כי בדו"חות הוצגו יתרות מזומנים גבוהות לעומת היתרות בפועל.

 

הנאמן ציין כי חברת התשתיות שפיר התעניינה בהשקעה במלרג, אולם "רצתה להגיש הצעה ללא מניות לבעלי האג"ח. שפיר ביקשה שהנאמן יממש את הפרויקטים בחו"ל והיא תנהל את הפרויקטים בארץ, ומתוך הכספים שיתקבלו 70% יופנו אל בעלי האג"ח". בסופו של דבר, לדבריו, שפיר ירדה מההצעה.

 

ברדיצ'ב ציין כי מגעים נוספים מתנהלים עם איש העסקים גבי מגנזי, המתמודד בימים אלו גם על כניסה להשקעה בחברת דיגל, ועם משקיעים אחרים. בעלי האג"ח הורו לו להמשיך במגעים, אך גם החלופה של פירוק החברה לא נשללה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x