$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - היום: ורמוס מסיים את תפקידו כמנכ"ל פסגות

ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי קיבל מכתב פיטורים מזהבית כהן. מחליפו רונן טוב ייכנס לתפקידו בקרוב. כהן הפתיעה והחליטה להשאיר שני דירקטורים קיימים: רון גוטלר ויוסי שחק

גולן חזני 08:3905.12.10

רועי ורמוס מפסיק הבוקר (א') את עבודתו כמנכ"ל בית ההשקעות פסגות. ל"כלכליסט" נודע כי ורמוס קיבל ביום חמישי מכתב מזהבית כהן, מנהלת אייפקס ישראל, המודיע לו על סיום עבודתו כמנכ"ל החברה. פסגות צפויה להודיע היום רשמית גם על מינויו של רונן טוב למנכ"ל.

 

לאחר ההתכתשות המשפטית בין ורמוס לאייפקס ולכהן, ההערכות הן כי ההודעה על הפסקת עבודתו של ורמוס תיעשה ברוח טובה. המתח בין השניים הגיע לשיא בישיבת הדירקטוריון של פסגות ביום שלישי האחרון - שנמשכה שמונה שעות כפי שנחשף ב"כלכליסט" - בשל סירובו של ורמוס לחתום על דו"חות אייפקס בטרם ייעשה בהם שינוי הדרוש לדעתו על פי כללי החשבונאות.

 

ורמוס, בעיני רבים אחד המנכ"לים המוכשרים והטובים במשק, עוזב את פסגות אחרי 13 שנה בשל דרישת רשות ני"ע והפרקליטות מקרן אייפקס לפטרו, כחלק מהתנאים לאישור עסקת רכישת בית ההשקעות מידי קרן יורק תמורת כ־2 מיליארד שקל. ורמוס נכנס לתפקיד המנכ"ל לפני ארבע שנים, כשפסגות ניהל 26 מיליארד שקל. כיום מנהל בית ההשקעות כ־140 מיליארד שקל.

 

רונן טוב ייכנס לתפקיד המנכ"ל בעוד כמה שבועות, ול"כלכליסט" נודע כי אחד המנהלים הבכירים בבית ההשקעות יכהן באופן זמני כמנכ"ל עד לכניסתו של טוב לתפקיד. גם שי ירון, מנכ"ל פסגות ני"ע, עוזב את בית ההשקעות.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי כהן קבעה את רשימת הדירקטורים בפסגות בית השקעות. למרבה ההפתעה, השאירה כהן שניים מהדירקטורים המכהנים, רון גוטלר, יו"ר נייס, ויוסי שחק, המכהן גם כדירקטור בבית ההשקעות דש. גם אמיר קז ורון לובש, מנהלי מרקסטון המחזיקה ב־24% מפסגות, ימשיכו לכהן כדירקטורים. לצדם מינתה כהן את שמואל אבן, ד"ר לכלכלה המשמש כחוקר במכון לביטחון לאומי, וכן את שי אבא ועו"ד ארנון שיבולת, המלווים אותה באייפקס מאז נכנסה לתפקיד לפני כארבע שנים.

 

בפסגות ני"ע יכהנו כדירקטורים רון גוטלר - שלצד שמואל מסנברג, לשעבר ראש החטיבה העסקית במזרחי טפחות, יישאר מהדירקטוריון הקודם - וכן המשנה למנכ"ל חברת הביטוח שילוח לשעבר אסף מנדלסון. אליהם מצטרפים גם אבן, אבא ושיבולת, שיכהנו כאמור גם בפסגות בית השקעות.

 

כהן עצמה תכהן כיו"ר בשני הדירקטוריונים, אך על פי ההערכות היא תנסה לאתר יו"ר לבית ההשקעות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x