$
שוקי חו"ל

ספרד מעלה מסים על סיגריות ומתכוונת להעלות את גיל הפרישה

ממשלת ספרד מעריכה שהעלאת המסים על סיגריות תוסיף לה תקבולי מסים בגובה 780 מיליון יורו בשנה

שהם לוי 19:5203.12.10

ממשלת ספרד אישרה העלאת מסים על סיגריות והחליטה על תאריך שבו תוציא לפועל את הרפורמה בתוכניות הפנסיה, זאת בזמן שהמדינה מנסה להאבק בגירעונה וחובותיה התופחים. מצבה הפיסקלי של ספרד שלח את תשואות האג"ח שלה לשיא של עשור.

 

העלאת המסים שאישר הקבינט הספרדי יגדיל את תקבולי

המסים ב-780 מיליון יורו, במקביל החליטה ספרד להוציא לפועל את הרפורמה בפנסיה עד ל-28 בינואר, כך אמרה אלנה סלגדו, שרת האוצר של ספרד. בנוסף, אישרה ספרד מספר צעדים עליהם הודיעה ב-1 בדצמבר בניהם: מכירת חלקה של המדינה בלוטו ובחברה המפעילה את נמלי התעופה. ספרד תבטל את הסובסידיה שהחליטה להעניק למובטלים בשנה שעברה.

 

ממשלת ספרד, שרק בשבוע שעבר הצהירה כי איננה זקוקה לצעדים נוספים שישכנעו את מהמשקיעים כי בכוונתה לקצץ בהוצאותיה ובגירעון. מוקדם יותר השנה החליטה ממשלת ספרד לעצור את העלאות המשכורות בסקטור הציבורי. אחת הסיבות העיקריות למצבה של ספרד היא המדיניות הסוציאליסטית שהנהיג ראש הממשלה לואיס זאפרטו שהחליט על תקציבי רווחה כעדיפות לאומית. 

 

במסגרת התוכנית לרפורמה בפנסיה מתכוונת ספרד להעלות את גיל הפרישה מעבודה ל-67, כאשר הגיל היום עומד על 65. על תוכנית זו הודיעה ספרד לראשונה בינואר אבל זו נדחתה, בעוד ממשלת ספרד המתינה לועדה של הפרלמנט שעליה הוטלה המשימה להכנת דו"ח מיוחד שירכז את השינויים המוצעים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x