$
בורסת ת"א

"רונן הוא סוס בועט שניזון מאתגרים. מחולל שינויים"

רונן טוב, שנכנס לנעליו הגדולות של רועי ורמוס, ייאלץ להתמודד כמנכ"ל פסגות עם המתחרים השוחרים לטרף ועם המכה התדמיתית שספג פסגות. "כלכליסט" משרטט פרופיל למנכ"ל של בית ההשקעות הגדול בארץ

רחלי בינדמן 15:0202.12.10

זהבית כהן לא יכולה היתה לבחור מועמד מוצלח יותר מרונן טוב להיכנס לנעליו הגדולות של רועי ורמוס. במובנים מסוימים נדמה כי הכריזמה השופעת מטוב לא פחותה מזו של ורמוס.

 

עם זאת, לפי אחד הקולגות לשעבר של טוב הוא מחזיק בתכונה נדירה שהיא קרדינלית עבור מנכ"לית אייפקס זהבית כהן הדומיננטית והיא - נאמנות. "רונן הוא מסוג האנשים שמעריך את בעל הבית שלו. כשטוב עבד תחת מאיר שמיר בזמנו בעתודות לא היה נאמן ממנו, ואותו דבר תחת יונל במבטח שמיר".

 

אם כך כיצד מתיישבת הנאמנות עם עזיבתו את מגדל? על זאת מגיב קולגה אחר: "רונן הוא טיפוס pusher שרוצה להתקדם כל הזמן, והוא הבין שייקח לו זמן רב כדי להתקדם במגדל, כי יונל לא מתכוון לפנות את הכיסא כל כך מהר. ואילו בתור מנכ"ל בית ההשקעות הגדול במדינה יהיה לו סטטוס כמעט כמו של מנכ"ל חברת ביטוח". בכיר אחר אומר: "בניגוד לקשר עם כהן, שחי את עסקי הביטוח, זהבית לא מבינה בזה ותיתן לו יד חופשית. אני יודע שהיו מצבים שבהם יונל היה מדבר עם סוכנים וכאילו עוקף את רונן, והוא היה מתעצבן. כאן זה לא יקרה".

 

בענף ידעו תמיד לספר על רועי ורמוס שהוא יודע ורואה הכל, צנטרליסט במלוא מובן המילה. אם יועץ בבנק היה אומר מילה אחת לא מחמיאה על פסגות ורמוס מיד היה מרים אליו טלפון באופן אישי. תכונה דומה קיימת גם אצל טוב. עמית לעבודה של טוב בעת שכיהן כמנכ"ל קרן הפנסיה מקפת מספר, כי "הוא ידע כל דבר שקורה אצלו במערכת, הוא הכיר כל לקוח, כל עסק שנכנס או יצא. אם שמע שמישהו רוצה לעזוב הוא היה נלחם עליו בשיניים. הוא נתן את כל כולו למערכת, הוא פייטר".

 

קווי דמיון נוספים בין ורמוס לטוב ניתן למצוא בסיפורי חבריו של טוב המספרים כי הוא פרפורמר אמיתי "הוא איש שיווק טוב. הוא סוס בועט במובן הזה שהוא הולך עם האני מאמין שלו". נדמה שתכונה זו תעזור לטוב לשמור על השם שבנה ורמוס לפסגות ככזו הלוחמת את זכויות עמיתיה ולא מאפשרת "תספורת" מצד הטייקונים שהסתבכו. טוב מוכר כאדם ישר ואמין שרבב לא דבק בו, תכונה חשובה מאוד על רקע הפגיעה התדמיתית הכואבת שספג פסגות. עם זאת, מציין אחד מעמיתיו כי "ההליכה הזו עד הסוף יכולה ליצור חיכוכים עם המערכת, אבל במצב שבו פסגות נמצאת כעת, זהבית חייבת מישהו כזה". האתגר של טוב בפסגות אינו פשוט. היועצים בבנק, שהורגלו למכור את קרנות הנאמנות וקופות הגמל של פסגות כברירת מחדל, כבר חושבים פעמיים ורק הורדות מחירים לרצפה שומרות על פסגות מגל פדיונות אדיר. אלא שגם לאתגר זה טוב מגיע מוכן לדברי מקורבו: "רונן ניזון מאתגרים. הוא לא הטיפוס שמתאימות לו מערכות שעובדות מעצמן. הוא מחולל שינויים".

 

אלא שטוב מתמודד עם אתגר נוסף. את עולם קרנות הנאמנות וניהול התיקים - הפורטה של פסגות - הוא פשוט לא מכיר. "יכול להיווצר בלגן עצום אם העזיבה של ורמוס תגרור משיכות אדירות בקרנות כי השעיר לעזאזל מיד יהיה רונן", אומרים בשוק. טוב משמש כיום משנה למנכ"ל ומנהל חטיבת החיסכון ארוך הטווח במגדל ביטוח. על רקע הדיווחים על עזיבתו כבר החלו בכירים במגדל להציע את מועמדותם לתפקיד. בין המועמדים הפוטנציאליים: גיל יניב, ראש חטיבת המטה של מגדל המשמש גם הוא כמשנה למנכ"ל ובצלאל צוקר, מי שממלא את תפקידו הקודם של טוב, כמנכ"ל קרן הפנסיה מקפת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x