$
המלצות ואזהרות

מנכ"ל פימקו: "עוד מדינות באירופה יצטרכו חילוץ - זו נפילה בהילוך איטי"

מוחמד אל-עריאן מודאג מנפילת דומינו של פורטוגל, ספרד, בלגיה ואיטליה וטוען כי האירופאים לא מגיבים בצורה הראויה למשבר. "אם לא נראה עוד סיוע, נראה עוד נפילות"

סוכנויות הידיעות 20:0730.11.10
"עוד מדינות באירופה יצטרכו חילוץ". כך אומר היום (ג') מוחמד אל-עריאן לרשת CNBC, מנכ"ל פימקו, המנהלת את קרן האג"ח הגדולה בעולם. "עד שקובעי המדיניות לא יחתכו בהוצאות ויורידו את החוב – זו תהיה נפילה בהילוך איטי" הוא הוסיף.

 

אל-עריאן הוסיף את רשימת המדינות שמדאיגות
אותו והראשונה שבהם היא פורטוגל ואחריה ספרד, בלגיה ואיטליה. "החוק הראשון של ניהול משברים לא יושם על ידי האירופאים והוא להיות אקטיבי ולא פסיבי. כל עוד הם רק מגיבים הנפילה תהיה איטית. כל עוד לא נראה משהו נוסף מהאיחוד האירופי וקרן המטבע הבינלאומית מעבר לסיוע לנזילות יש לצפות להתפשטות הנפילות בעוד מדינות".

 

החשש מהתפשטות משבר באירופה מביא אל-עריאן להמשיך ולהמליץ על אגרות חוב במדינות מתפתחות בעלות יחס גבוה רזרבות. עוד הוא ממליץ על חברות ענק הפעילות בשווקים אלה.

 

על החילוץ באירלנד אמר מנכ"ל פימקו כי התערבות קרן המטבע והאיחוד האירופי יסייעו למדינה למשך 3 שנים בהם היא לא תגיע לחדלות פירעון, אך ללא טיפול שורש בבעיות של הכלכלה האירית, אירלנד תחזור למצבה כעת.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x