$
שווקי חו"ל

עסקת ענק ישראלית: מלאנוקס רוכשת את וולטייר תמורת 218 מיליון דולר

תרכוש את מניות וולטייר במזומן תמורת 8.75 דולר למניה, פרמייה של 36% לעומת מחיר השוק. סגירת העסקה צפויה ברבעון הראשון של 2011. מלאנוקס מעריכה כי הרכישה תוסיף 5-2 סנט בשנה לרווח non-GAAP. מנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן: "ניצור חברה עילית"

גולן חזני 15:1229.11.10
מלאנוקסרוכשת את חברת וולטיירתמורת 218 מיליון דולר, פרמיה של 36% מעל שווי השוק של וולטייר בבנאסד"ק.

 

את המהלך הוביל איל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס בתום מו"מ שארך מספר חודשים. מלאנוקס מעריכה שהעסקה תתרום לרווח הנקי non-GAAP בשנת 2011 בין 5-2 סנט למניה.

 

בקופת וולטייר, שהינה לקוח של מלאנוקס, 45 מיליון דולר. תוצאות וולטייר בשלושת הרבעונים הראשונים של 2010 עמדו על הכנסות של 50.3 מיליון דולר והפסד של 4.1 מיליון דולר. בתקופה המקבילה ב-2009 ההכנסות היו 33 מיליון דולר וההפסד עמד על 10.5 מיליון דולר. בשתי החברות יחד מועסקים כיום כ-700 עובדים והיקף ההכנסות המשותף הוא של כ-217 מיליון דולר בשנים עשר החודשים שהסתיימו ב-30 בספטמבר 2010.

 


תנאי העסקה אושרו פה אחד על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות, מלאנוקס ו-וולטייר. השלמת הרכישה צפויה ברבעון הראשון של 2011, והיא כפופה לתנאי סגירה.

 

המיזוג בין החברות ייצור ספקית פתרונות קישוריות מקצה לקצה לצרכים הגדלים של שווקי השרתים ומרכזי הנתונים. מנתוני חברת המחקר גארטנר עולה כי היקף השימוש העולמי בשרתים צפוי לגדול מכ- 9 מיליון ב-2010 ל-11.2 מיליון ב-2014, והשימוש במערכות אחסון נתונים צפוי לגדול מ-1.8 מיליון ב-2010 ל-3.2 מיליון ב-2014.

 

ג'יי.פי מורגן ליווה את מלאנוקס בעסקה ואת וולטיר ייצג מריל לינץ' בנק אוף אמריקה 

 

הדירקטוריון של מלאנוקס הביע את כוונתו להציג את מועמדותו של רוני קנת יו"ר ומנכ"ל וולטייר להצטרף כדירקטור במלאנוקס באסיפת בעלי המניות הקרובה הצפויה להתקיים במאי 2011. קנת הביע את נכונותו להצטרף לדירקטוריון מלאנוקס.

 

"המיזוג של מלאנוקס ו-וולטייר ייצור ספקית מובילה של פתרונות קישוריות מקצה לקצה עבור לקוחותינו וזאת על ידי מינוף החוזקות של החברות. אנו מאמינים שהמיזוג בין החברות ייצור שותף עסקי חזק יותר וספק פתרונות קישוריות, אשר ייספק ללקוחותינו מגוון רחב יותר של קישוריות מלאה", ציין איל ולדמן, יו"ר נשיא ומנכ"ל מלאנוקס. "אני מברך על איחוד הכוחות של מנהלי ועובדי מלאנוקס ווולטייר ומצפה להשלמת הרכישה בדרך ליצירת חברה עילית" הוסיף בהודעת החברה..

 

"אנו מעריכים כי זו עסקה טובה עבור לקוחותינו, עובדינו ובעלי המניות", אמר בהודעה המשותפת רוני קנת, יו"ר ומנכ"ל וולטייר. לדבריו, "אנו מצפים שהחברה הממוזגת תציע ללקוחותיה את העוצמה הפיננסית של מלאנוקס, פתרונות מובילים בתעשייה וצוותי פיתוח ברמה הגבוהה ביותר ובכך תבטיח חדשנות וניצול טוב יותר של ההזדמנויות עסקיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x