$
בורסת ת"א

מנכ"ל בזק לשעבר, אמנון דיק, ירכוש 5% ממירס

בעל השליטה, פטריק דרהי, נדרש להכניס שותף ישראלי לחברה עד לסוף חודש ינואר; אברשה בורשטיין, מנכ"ל מירס, צפוי להתמנות כחבר דירקטוריון HOT

גילעד נס 12:4526.11.10

מנכ"ל קבוצת בזק לשעבר, אמנון דיק, ושותפו ירון גזית, סיכמו אמש (ה') עם בעל השליטה במירס, פטריק דרהי, על רכישת 5% מהאחזקות במירס. שווין של מניות אלו בעת רכישת הבעלות במירס מידי מוטורולה עמד על כ-8.5 מיליון דולר, אולם הפוטנציאל של מירס, כמועמדת הכמעט בלעדית להקמת רשת דור שלישי ורביעי שתתחרה בחברות הסלולר הגדולות, ככל הנראה גרם לדרהי לדרוש עבור מניות אלו פרמיה מסויימת, ועל פי הערכות עומד סכום הרכישה הסופי על כ-15-10 מיליון דולר.

 

בשבועות האחרונים התנהלו מגעים מתקדמים למכירת אחזקות אלו למספר גופים פיננסיים, שאינם מגיעים מעולם התקשורת, אולם בסופו של דבר החליט דרהי לבצע את העסקה כאמור מול דיק וגזית. העסקה צפויה להגיע לאישור משרד התקשורת בשבוע הבא.

 

דיק צפוי להתמנות לחבר דירקטוריון במירס, אולם אינו אמור, בשלב זה, להיות חלק אקטיבי מניהולה. דיק היה מנכ"ל קבוצת בזק בעת שהאחרונה רכשה את הבעלות המלאה על חברת פלאפון מידי שמרוק, הוביל את בזק בעת תהליך הפרטתה, וגם כיהן בתפקידו בעת שבזק החלה להעניק לחברת הלווין yes הלוואות במטרה למנוע את קריסתה. לדיק אחזקות נוספות בעולם התקשורת, בדמות 12% ממניות קבוצת רדיו ללא הפסקה, המפעילה את תחנות הרדיו האיזורי 103FM, 99FM ורדיו צפון. שותפו של דיק למהלך, ירון גזית, אינו מגיע מעולם התקשורת, והוא מנהל חברה המתמחה ביבוא והפצה של מוצרי צריכה שונים.

 

דרהי רכש את הבעלות המלאה על מירס מידי חברת מוטורולה בעסקה שנחתמה בסוף 2009 והושלמה בחודש מאי 2010, כאשר ניתן לה אישור שר התקשורת. עם זאת, אחוז מסויים מבעלי המניות במירס, בדומה לחברות התקשורת האחרות

בישראל, חייב להיות "ישראלי", כלומר חברה ישראלית או זרה הנשלטת בידי אזרח ישראלי. למרות שהחברה באמצעותה ביצע דרהי את הרכישה, אלטיס רכישה, רשומה בישראל, היא הוקמה לצורך ביצוע העסקה, ודרהי עצמו אינו אזרח ישראלי.

 

שר התקשורת אישר את השלמת עסקת מירס תוך הצבת תנאי לפיו בתוך ששה חודשים יוכנס שותף ישראלי בשיעור של לפחות 5% למירס, וכפי שפורסם ב"כלכליסט", דרהי פנה לאחרונה לשר התקשורת וקיבל את אישורו להארכת תקופת הזמן שבמסגרתה יוכל להשלים את מהלך הכנסת השותף הישראלי עד ל-1 בינואר. כעת למעשה עובר הכדור למשרדו של משרד התקשורת, שיתבקש לאשר את העסקה הנוכחית.

 

בנוסף, וללא קשר לעסקה זו, צפוי מנכ"ל מירס, אברשה בורשטיין, להתמנות לחבר דירקטוריון HOT. ב-30 בדצמבר תקיים HOT אסיפה כללית של בעלי המניות, ובה יתבקשולאשר את מינויו של בורשטיין, כמו גם את מינויו המחודש של ישראל (איזיה) צ'צ'יק, ששימש עד לפני מספר חודשים כיו"ר HOT עד שמונה לתפקיד דקסטר גואי, נציגו של דרהי. אם תאושר חברותם של בורשטיין וצ'צ'יק בדירקטוריון הם יכהנו בתפקיד זה עד 2014.

 

ככל הנראה כניסתו של בורשטיין לדירקטוריון תתרחש רק לאחר שתושלם עסקת רכישת רוב מניות קבוצת פישמן בחברה, בעוד מספר חודשים, ונציגי פישמן בדירקטוריון יתפטרו מתפקידם. נציג נוסף של דרהי, ג'רמי בונין, מונה השבוע לחבר דירקטוריון החברה. בונין משמש כסמנכ"ל כספים בקבוצת אלטיס, החולשת על השקעותיו של דרהי בתחום התקשורת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x