$
המלצות ואזהרות

שווי המניות בטורקיה בשיא של 7 שנים

השיא במניות והצמיחה האיטית יחסית ברווחי החברות מביאים אנליסטים להעריך כי הצמיחה בשוק המניות הטורקי לא תחזיק מעמד

בלומברג 17:2525.11.10

המניות הטורקיות שהגיעו לשווי הגבוה ביותר זה שבע שנים והצמיחה האיטית ביותר ברווחים מבין בשווקים המתעוררים מעוררים הערכות כי התקופה הארוכה של ביצועי יתר של המניות בטורקיה (מאז 1997) מסתיימת.

 

מדד MSCI טורקיה נסחר ברמות מחיר של פי 2.2 מנכסי החברות נטו, שיא מאז

פברואר 2003 ביחס למדד MSCI שווקים מתעוררים, לפי נתוני בלומברג ו-MSCI. הרווחים של החברות במדד 20 החברות הטורקיות יעלו ב-7.7% בשנה הבאה, העלייה הקטנה ביותר בקרב 19 הכלכלות המתפתחות הגדולות, לפי הערכות האנליסטים.

 

ההתרחבות הכלכלית המהירה ביותר מאז 2005 והשפל בשיעורי הריבית הובילו את מנהלי קרנות הנאמנות להפוך את טורקיה להחזקה "במשקל עודף" הגדולה ביותר שלהם והורידו את מכפילי הרווח לפרמיה של 10% על השווקים המתעוררים מדיסקאונט של 45% לפני שנתיים. סיטיגרופ ומרגון סטנלי אומרים שהמשקיעים אופטימיים מדי וההאטה בצמיחת הרווח תגביל את הרווחים לאחר שמדד MSCI טורקיה הכה את מדד השווקים המתעוררים זה ששה רבעונים ברציפות.

 

"קשה להוריד יותר את שיעורי הריבית, והכלכלה עומדת להאט לאחר ההתאוששות בצורת V", אמר אנדרו האוול, אסטרטג שוק ההון בשווקים המתעוררים של סיטיגרופ, אמר ב-19 בנובמבר. "המשקיעים מתמחרים כעת תרחיש ורוד יותר לטורקיה מאשר בעבר. הסיכון הוא שהם יתאכזבו בטווח הקרוב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x