$
שווקי חו"ל

סוף לפרשת הבקדייטינג: קובי אלכסנד הגיע להסדר עם הרשויות בארה"ב - ישלם כ-54 מיליון דולר

עו"ד מרק גרוס, נציג המשקיעים שתבעו את קומברס בעקבות פרשת הבקדייטינג, מעריך כי ביהמ"ש בארה"ב יתחשב ב־66 מיליון הדולרים שישלם אלכסנדר במסגרת התביעות האזרחיות נגדו. אתמול נחתם ההסכם, שלפיו ישלם 6 מיליון דולר ל־SEC

שניר הנדלר 21:3723.11.10

עכשיו זה רשמי: קובי אלכסנדר, יו"ר ומנכ"ל קומברס טכנולוג'י לשעבר, חתם על הסדר עם רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) בפרשת הבקדייטינג (תיארוך לאחור של אופציות). "כלכליסט" חשף את פרטי ההסכם כבר לפני כחצי שנה: אלכסנדר ישלם ל־SEC קנס של 6 מיליון דולר, והתביעה האזרחית שהגישה נגדו

הרשות - תימחק. ההסדר סוכם ישירות בין הצדדים וכפוף לאישור בית המשפט בניו יורק.

 

ביוני האחרון אושר בבית המשפט האזרחי בניו יורק הסדר שבמסגרתו ישלם אלכסנדר 60 מיליון דולר לקבוצת משקיעים בקומברס, בראשות מנורה מבטחים. 46 מיליון דולר ישולמו מכספים שהוחרמו משני חשבונות שניהל אלכסנדר בארצות הברית, ו־14 מיליון דולר מכספי קרן השתלמות וביטוחים וממימוש נכסי נדל"ן שבהם החזיק בארה"ב.

 

המשקיעים בקומברס זכו לפיצוי של 225 מיליון דולר בסך הכל: 60 מיליון דולר שאותם ישלם כאמור אלכסנדר ו־165 מיליון דולר שתשלם קומברס עצמה.

 

כעת, לאחר שהגיעו להסדר בכל התביעות האזרחיות, יתמקדו אלכסנדר ועורכי דינו בתביעה הפלילית התלויה נגדו בארה"ב בעקבות תיארוך האופציות לאחור בקומברס. ארה"ב ביקשה את הסגרתו, אולם אלכסנדר שוהה עדיין בנמיביה, שאליה נמלט לפני כארבע שנים מפני ההליכים הפליליים המתנהלים נגדו.

 

עו"ד לורטה לינץ', נציגת התביעה הפלילית בברוקלין, הודיעה כבר כי ההסדר האזרחי שאליו הגיע אלכסנדר עם ה־SEC לא יביא להפסקת ההליכים הפליליים נגדו, וכי הליכי ההסגרה יימשכו.

 

מנגד, מעריך עו"ד מרק גרוס, שותף בכיר במשרד עורכי הדין פומרנץ בניו יורק, שהוביל מטעם מנורה מבטחים את התביעה הייצוגית נגד קומברס, כי "שיתוף הפעולה של קובי עם רשות ניירות ערך האמריקאית, וההסדר שנחתם בין הצדדים, יהוו פקטור משמעותי בגזר הדין שיינתן בהליך הפלילי".

עו"ד גרוס הוסיף בשיחה עם "כלכליסט" אתמול: "קשה לדעת האם קובי יישלח למאסר בפועל ולכמה זמן, אך בטוח שהשופט יתחשב בהסדרים שאליהם הגיע בתביעות האזרחיות שהתנהלו כנגדו".

 

עו"ד איתן לביא, ממשרד סולמי לביא גיא בכר, נציגי משרד עו"ד פומרנץ בישראל, הוסיף כי השאלה שעיכבה במשך חודשים את ההגעה להסדר בין אלכסנדר ל־SEC היא האם הקנס של 6 מיליון דולר ישולם כחלק מ־60 מיליון הדולרים שאותם התחייב כבר אלכסנדר לשלם, או בתוספת להם.

עורכי דינו של אלכסנדר מנהלים מגעים עם ראשי התביעה הפלילית בארה"ב, ולהערכת עו"ד גרוס המשקיף על ההתרחשויות, ההסדר ביניהם "בר־השגה בתוך חודשים ספורים. לא מן הנמנע שקובי הסכים לחתום על ההסדר עם ה־SEC כחלק מהמשא ומתן המתנהל על הסכם פשרה בתביעה הפלילית".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x