שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": משפחת גרמזיאן רוצה להיות שותפה של בן זקן

המשפחה היהודית מקנדה, בעלת הון של 4 מיליארד דולר, מנהלת משא ומתן עם ג'קי בן זקן לכניסה לשותפות במנופים פיננסים. עתידה לרכוש 31% ממניות מנופים תמורת כ־350 מיליון שקל

גולן חזני 12:2723.11.10

משפחת גרמזיאן, המשפחה היהודית מקנדה, מנהלת משא ומתן עם ג'קי בן זקן לכניסה לשותפות בחברת מנופיםפיננסים, כך נודע ל"כלכליסט". עוד נודע כי למרות התעניינות של גופים נוספים בשותפות, המו"מ שמנהלת משפחת גרמזיאן הוא המתקדם ביותר. המשפחה אמורה להשקיע במנופים כ־350 מיליון שקל ולהחזיק בכ־31% ממניות השליטה במנופים, כך מסתמן מהמתווה שהולך ומתגבש.

 

לפני כשלושה שבועות הודיע בן זקן כי ירכוש את מניותיהם (62% לאחר דילול בעקבות הנפקת מניות בשבוע שעבר - ג"ח) של שותפיו במנופים, מרקוס ובר (45%) ואברהם נניקשווילי, תמורת 711.7 מיליון שקל לפי מחיר של 1.1 שקלים למניה.

 

מה דעתך על מניית ארנה גרופ:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בן זקן מחזיק, לאחר הנפקת המניות בשבוע שעבר, ב־21% ממניות מנופים יחד עם הכדורגלן לשעבר חיים רביבו. על פי המתווה, בן זקן צפוי לרכוש 20% מניות מנופים תמורת 200 מיליון שקל, משפחת גרמזיאן תרכוש 31% ממנופים, כאשר בן זקן עתיד לצרף שותפים נוספים שירכשו את 11% מהמניות שנותרו.

 

משפחת גרמזיאן מתעניינת בעיקר בתחום הנדל"ן וחיפושי נפט וגז, בעיקר בישראל, ולכן ההשקעה במנופים קורצת להם. הנכס המשמעותי ביותר של מנופים הוא קניון ארנה בהרצליה. כמו כן, החברה נכנסה בשנה האחרונה לתחום חיפושי הגז והנפט. בפברואר האחרון חברו בן זקן ונניקשווילי לאיש העסקים חיים לייבוביץ' וקיבלו את רישיון החיפושים הימי "מד אשדוד". למנופים אופציה ל־25% מהתאגיד שיחזיק את מד אשדוד, שמוחזק כעת רק בידיהם הפרטיות של בעלי השליטה. מנופים צפויה לממש את האופציה, וחלקה בתאגיד שיחזיק את מד אשדוד יעמוד על 25%, כאשר בן זקן ונניקשווילי יחזיקו כל אחד ב־12.5% תמורת השקעה של 625 אלף דולר, ואילו ACC של חיים לייבוביץ' תחזיק ב־50% ותשקיע 2.5 מיליון דולר בתאגיד.

 

מד אשדוד נחשב לאחד הקידוחים הפוטנציאליים המבטיחים ביותר מבין הרישיונות שניתנו בים התיכון, ועל הרישיון התמודדו לא פחות משבעה גופים, בהם הגופים הגדולים בתחום בישראל. זכייתם של מנופים ולייבוביץ' עוררה סערה בזמנו בקרב מתמודדים אחרים. בעבר נמצאו סימני נפט בקידוח על ידי ישראמקו, אולם כדאיות ההפקה לא היתה גדולה, בניגוד למצב כיום.

 

משפחת גרמזיאן היא בעלת השליטה בקונגלומרט טריפל 5, ולאחרונה החלה לבחון כניסה להשקעות ישראל. נציג המשפחה בארץ הוא יאיר פיליפ. נייבל גרמזיאן, בן המשפחה, בחן לאחרונה עם בכירים במשרד התשתיות אפשרות להשתלבות המשפחה בתחום חיפושי הנפט והגז בישראל. כמו כן, שמה של המשפחה הוזכר לאחרונה כמי שמנהלת מגעים להצטרפות לגרעין השליטה בכלל ביטוח בשותפות עם נוחי דנקנר.

 

אבי המשפחה, יעקב גרמזיאן המנוח, נולד למשפחה יהודית באזרבייג'ן ב־1902. הוא עבר לטהראן והחל לעסוק בממכר שטיחים ומאוחר יותר בנדל"ן. את איראן עזבה המשפחה בסוף שנות הארבעים לארה"ב, שם הקימה רשת חנויות שטיחים וקומפלקסים של נדל"ן. ב־1965 הוקמה טריפל 5, וכעבור שנתיים עברה המשפחה לעיר אדמונטון שבקנדה והחלה לרכוש שם קרקעות. ב־1981 חנכה המשפחה את קניון מערב אדמונטון שכלל גם מופע דולפינים ומגרש הוקי מקצועי ונהפך להצלחה גדולה. למשפחה נכסי נדל"ן בכל רחבי ארה"ב והונה מוערך ב־4 מיליארד דולר. 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x