$
בורסת ת"א

אלקטרה מוצרי צריכה נסוגה מעסקת המיזוג עם מיני ליין

משכה את הבקשה שהגישה לממונה על ההגבלים העסקיים, לאחר שזו דחתה את אישור העסקה והבהירה כי המיזוג בעייתי

אורנה יפת 13:4922.11.10

אלקטרה מוצרי צריכה משכה הבוקר (ב') את הבקשה למיזוג עם חברת מיני ליין, שהגישה לממונה על ההגבלים העסקיים, לאחר שהממונה דחתה את אישורה והבהירה לאלקטרה כי המיזוג בעייתי.

 

בהודעה שהוציאה מיני ליין לבורסה, מסרה החברה כי מכיוון שעד ליום 22 בנובמבר 2010 לא התקיימו התנאים המתלים, והצדדים להסכם הגיעו למסקנה כי עד ליום 28 בנובמבר 2010 התנאים המתלים אינם צפויים להתקיים, הוסכם בין בעלי השליטה בחברה ובין חברת אלקטרה מוצרי צריכה כי ההסכם לא נכנס לתוקפו והוא מבוטל.

מה דעתך על מניית אלקטרה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בחודש יוני 2010 הודיעו החברות כי חתמו על הסכם במסגרתו אלקטרה מוצרי צריכה תרכוש 83% ממניות מיני ליין בתמורה ל-195 מיליון שקל. העסקה הותנתה באישור של הממונה על ההגבלים העסקיים. כניסתו של ההסכם לתוקף נדחתה מספר פעמים בשל בדיקות שערכה הממונה על ההגבלים, בשל חשש לפגיעה בתחרות בענף החשמל, באם העסקה הייתה מאושרת.

 

חשש לפגיעה בתחרות

 

ל"כלכליסט" נודע כי אלקטרה סירבה לקיים את התנאים שדרשה הממונה על ההגבלים שהיו יכולים להפיג את החשש מפגיעה בתחרות. ככל הנראה דרשה הממונה מאלקטרה שאחד מהתנאים לאישור העסקה יהיה סגירת סניפים של אלקטרה, א.ל.מ או מחסני חשמל, במתחמים בהם הם פועלים בסמיכות. כמו כן, חששה הממונה כי באמצעות הבעלות על מספר רב של חנויות, תקדם אלקטרה את המותגים שהיא מייבאת על חשבון מותגים של יבואניות אחרות.

 

אלקטרה מוצרי צריכה היא כיום השחקנית הגדולה בענף החשמל ומחזיקה ברשתות הקמעונאות שקם אלקטריק, סנסור ומחסני חשמל. מיני ליין היא בעלת רשת חנויות א.ל.מ. מיזוג בין החברות היה יוצר שחקן דומיננטי אחד גדול והעלה את חששם של ספקים רבים בענף. 

x