$
בורסת ת"א

מגדל שוקי הון מצמצם את צוות השיווק: נפרד מ־10 עובדים

מערך השיווק של בית ההשקעות פוצל במסגרת שינוי ארגוני שבמרכזו העברת קרן ההשתלמות קה"ל לחברה־האם מגדל ביטוח

רחלי בינדמן 09:3322.11.10

בית ההשקעות מגדל שוקי הון צפוי להיפרד מעשרה מעובדיו - כך נודע ל"כלכליסט". הרקע למהלך הוא שינוי ארגוני רחב היקף המתבצע בימים אלה בבית ההשקעות, עקב המעבר הקרב של קרן ההשתלמות הגדולה בישראל, קה"ל, לחברה־האם מגדל ביטוח.

 

קה"ל מנהלת נכסים בהיקף של 13 מיליארד שקל, ולאחר הפרדתה ממגדל שוקי הון יישארו בידי בית ההשקעות נכסים בהיקף של 19 מיליארד שקל. המהלך עשוי להשפיע באופן דרמטי על שורת ההכנסות והרווח של מגדל שוקי הון, שכן נכסי קרנות הנאמנות וניהול התיקים שיישארו בידיו, מטבע הדברים, הם מוטי שוק יותר ותוצאותיהם תנודתיות בהשוואה לנכסי גמל.

 

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לקראת השינוי הארגוני המתוכנן פיצלה לאחרונה מגדל שוקי הון את מערך השיווק המרכזי בין החברות־הבנות, באופן שייתר את תפקידיהם של שורת ראשי צוותי מכירות ושיווק. כתוצאה מכך, הודיע לאחרונה על פרישתו אורי שמואלי, ששימש כמנהל השיווק וכמשנה למנכ"ל מגדל שוקי הון. גם ירון נאמן, ראש מערך המכירות ללקוחות פרטיים בחברת ניהול התיקים, עזב.

 

מערך השיווק והמכירות של קרן ההשתלמות קה"ל עבר לידי מגדל ביטוח, אך ניהול ההשקעות של הקרן עדיין מרוכז בחברת ניהול התיקים של מגדל שוקי הון. ככל הנראה, גם מערך זה צפוי לעבור לחברה־האם.

 

כמה עובדים כבר התבשרו על פיטוריהם על ידי מנכ"ל מגדל שוקי הון רונן טורם, אך בחלק מהמקרים הוצע לעובדים להשתלב במשרות אחרות במגדל שוקי הון או במגדל ביטוח.

על בית ההשקעות המונה כ־240 עובדים עברו לאחרונה טלטלות נוספות, כששורה של בכירים מצאו את דרכם החוצה. האחרון בגל העוזבים הוא שמיל קורצמן, ששימש מנהל ההשקעות הראשי של מגדל ניהול תיקים. קורצמן עבר לבית ההשקעות המתחרה דש אייפקס, ואמור להתמנות בקרוב ליו"ר דש מוסדיים - חברה־בת של דש המנהלת תיקים לגופים מוסדיים.

 

לפני כן פרשו ממגדל שוקי הון מנהל התיקים הוותיק דוד לוי ועו"ד אלון אלפרט, היועץ המשפטי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x