$
בורסת ת"א

דש-איפקס רוכש 50.1% מתכלית תמורת 85.5 מיליון שקל

בנוסף, דש איפקס שבשליטת אלי ברקת תזרים הלוואת בעלים בסך 55 מיליון שקל. בנק דיסקונט צפוי לרשום רווח של 30-25 מיליון שקל בגין המכירה

מישל אודי 10:1903.11.10
כפי שנחשף ב"כלכליסט" בחודש יוני, היום (ד') הודיעה חברת דש איפקסשבשליטת אלי ברקת על רכישת 50.1% מחברת תעודות הסל השנייה בגודלה – תכלית. המוכר העיקרי, בנק דיסקונט, צפוי לרשום מהעסקה רווח של 30-25 מיליון שקל בגין מכירת חלקו תמורת 68 מיליון שקל. 

 

מתווה העסקה הוא כזה שחברת סינרגטיקה שבשליטת מייקל דייויס תרכוש את מלוא המניות של חברת תעודות הסל ו-MDG (חברה שבשליטתו של מייקל דייויס) תמורת 94.5 מיליון שקל. לאחר השלמת החלק הראשון של העסקה יחזיק דייויס את מלוא המניות של חברת תעודות הסל. בחלק השני של העסקה תרכוש דש איפקס 50.1% ממניות סינרגטיקה תמורת 85.5 מיליון שקל בניכוי או תוספת של התאמות שונות שיבוצעו במועד הקלוזינג. בנוסף, מעריכה דש איפקס כי תידרש להעניק לסינרגטיקה הלוואת בעלים בסך 55 מיליון שקל.

 

מה דעתך על מניית מיטב דש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מועד השלמת העסקה נקבע ל-28 בפברואר 2011 או שיוארך אוטומטית עד סוף מרץ במידה שהקלונינג לא יינתן בשל אישור רגולטור. דש איפקס היא גם מחזיקת מניות, 49.9%, בחברת תעודות הסל אינדקס שהשליטה בה נמצאת בידי אורי בן דב.

 

בנוסף, לדש איפקס ניתנה אופציית CALL לפיה יוכל לרכוש את יתר מניות סינרגטיקה תמורת 85.5 מיליון שקל, בכפוף להתאמות שונות. תוקף האופציה הוא לשנתיים. לצד השני ניתנה אופציית PUT שתופקה 3.5 שנים. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x