$
בורסת ת"א

טבע רוכשת את Theramex, חטיבת בריאות האישה של מרק סרונו תמורת 265 מיליון יורו

הכנסות חטיבת בריאות האישה של מרק סרונו בשנת 2009 עמדו על 100 מיליון יורו. נתלי גוטליב מ-IBI: "העסקה נראית טובה והוגנת מבחינת עלות, וביחס לעסקאות אחרות. מפגש קונה מרצון ומוכר מרצון - מרק סרונו. זו צריכה לשלם על חברת מיליפור שהיא רכשה - וטבע מחפשת לחזק את פעילות בריאות האישה". טבע טענה בתוכניתה האסטרטגית כי היא מצפה שמוצרי הנשימה יגיעו ל-2.4 מיליארד דולר עד 2015, טרם הרכישה הכנסות טבע ממוצרי בריאות האישה היו נמוכות מ-800 מיליון דולר

שהם לוי 15:5028.10.10

טבע (סימול: TEVA) ממשיכה לנהור במרץ לעבר תוכניתה האסטרטגית: חברת הגנריקה הגדולה בעולם הודיעה על רכישת חטיבת בריאות האישה של מרק סרונו תמורת 265 מיליון יורו.

מה דעתך על מניית טבע (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מרק סרונו (Merck Serono), הינה חברת בת של Merck KGaA הגרמנית. במסגרת העסקה תרכוש טבע את Theramex וחברות הקשורות אליה.

 

מעבר לעלות העסקה, מרק סרונו תהיה זכאית לקבל תשלומים נוספים בהתבסס על פי אבני דרך שנקבעו מראש. טבע תממן את הרכישה באמצעות מקורותיה הפנימיים. סגירת העסקה תלויה באישורים רגולטוריים מסוימים. העסקה צפויה להיסגר לקראת סוף השנה או בתחילת 2011.

 

חברת Theramex מציעה מגוון מוצרים בתחום בריאות האישה הנמכרים ב-50 מדינות ברחבי העולם. מכירותיה הסתכמו בכ-100 מיליון יורו בשנת 2009, כולל מכירות במדינות שבהן טבע רכשה זכויות הפצה.

 

בהתייחסו לעסקה שנחתמה היום אמר שלמה ינאי, נשיא ומנכ"ל טבע: "זוהי רכישה חשובה עבור חטיבת המוצרים לבריאות האישה של החברה. מגוון המוצרים הרחב שמציעה חטיבת בריאות האישה של מרק סרונו כיום, צוות המכירות שלה וצבר המוצרים הנמצאים בפיתוח ישולבו עם יכולות המחקר והפיתוח וצבר המוצרים של חטיבת בריאות האישה של טבע בארה"ב".

 

החברה שטבע רכשה, בנתה לעצמה מוניטין בצרפת ואיטליה כחברה המקדישה את מרב מאמציה למוצרי בריאות האישה ומוצרים בתחום הגניקולוגיה, כך גרסה טבע בהודעתה היום לבורסה בתל אביב.

 

"לאור שאיפת החברה להיכנס לשוק אמצעי המניעה, אנחנו מאמינים כי השילוב עם טבע יתרום לא רק לביסוס מעמד החברה בשוק הגניקולוגיה אלא גם להפיכתה לשחקן מרכזי בתחום אמצעי המניעה," אמר אלמר שני, חבר דירקטוריון Merck KGaA ונשיא Merck Serono.

 

"עסקה הוגנת מבחינת עלות, וטובה"

 

"העסקה נראית טובה והוגנת מבחינת עלות, וביחס לעסקאות אחרות. מפגש קונה מרצון ומוכר מרצון - מרק צריכה לשלם על חברת מיליפור שהיא רכשה וטבע מחפשת לחזק את פעילות בריאות האישה, פעילות שטרם הצליחה להראות הצלחה משמעותית, מאז שנרכשה בעסקת באר לפני יותר משנתיים", אמרה האנליסטית נתלי גוטליב מבית ההשקעות IBI, היום מיד עם היוודע דבר הרכישה.

 

"העסקה כוללת מוצר מתקדם בתחום אמצעי המניעה לפני רישום באירופה, ויכולות מו"פ ויצור in house. המשימה בפני טבע - למנף את הרכישה הזו יחד עם חטיבת בריאות האישה מבאר לפעילות משמעותית בתחום, וכדי לעמוד ביעדים שהציבו לתחום בתוכנית החומש", מוסיפה גוטליב.

 

היסטוריה של רכישות; השלמה למוצרי בריאות האישה של באר

 

ברבעון השלישי השלימה טבע את רכישת רציופארם הגרמנית תמורת 5 מיליארד דולר כדי להגיע להכנסות של 31 מיליארד דולר ורווח נקי של 6.8 מיליארד דולר עד לשנת 2015.

 

בשנת 2008 השלימה טבע את רכישת באר האמריקאית והרכישה הנוכחית מהווה בעצם מוצר משלים ושדרוג לחטיבת בריאות האישה של באר.

 

טבע טענה בתוכניתה האסטרטגית כי היא מצפה שמוצרי הנשימה יגיעו ל-2.4 מיליארד דולר עד 2015, טרם הרכישה הכנסות טבע ממוצרי בריאות האישה היו נמוכות מ-800 מיליון דולר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x