$
בורסת ת"א

בעלי מניות בפיר סטרים נגד בעלי השליטה - השורד גל ארז והחבר לשעבר של מרינה

בעלי מניות המיעוט דורשים למנות רואה חשבון חיצוני שיבדוק מדוע יש לה הוצאות של 600 אלף שקל בשנה ללא כל פעילות עיסקית

גולן חזני 16:4527.10.10

משבר אמון חריף בין בעלי מניות בחברת פיר סטרים לבין בעלי השליטה בחברה. בצעד יוצא דופן פנו חלק גדול מבעלי המניות בחברה, המיוצגים על ידי עו"ד תומר ברם ממשרד עו"ד ברם דחוח ושות', לבעלי השליטה בפיר סטרים, עופר עמיר וגל ארז, וביקשו לכנס בהקדם אסיפה כללית מיוחדת ולהעלות דרישה

למינוי דירקטורים חיצוניים ולקבלת דין וחשבון מבעלי השליטה על התנהלות החברה בעבר וכוונותיה לקראת העתיד.

 

במקביל, דרשו בעלי המניות למנות על חשבונם משרד רואה חשבון מבקר שיבדוק את התנהלות החברה מבחינה עסקית וחשבונאית החל מיום הנפקתה. בעלי המניות טוענים, בין היתר, כי מהדוחות הכספיים של החברה מיוני האחרון עולה שהוצאותיה השוטפות של החברה נאמדים בכ-600 אלף שקל בשנה. בעלי המניות מבקשים לבחון את נפח ההוצאות במקביל לעובדה שמדובר בחברה ללא פעילות עסקית של ממש כבר תקופה ארוכה.

 

פיר סטרים הינה חברה פרטית שגייסה עשרות מיליוני שקלים על סמך תשקיף שפרסמה בשנת 2007. החברה פרסמה בתשקיף כי היא עוסקת, באמצעות חברות בת, בתחום המחקר והפיתוח של מוצרי תוכנה וחומרה. בעלי השליטה בחברה, עופר עמיר וגל ארז, נחשבים לדמויות מוכרות בשוק ההון, אך גם הציבור הרחב נחשף לשמם בעבר: עמיר היה בן זוגה של מגישת הטלוויזיה סיגל שחמון ושל כוכבת "הישרדות" מרינה קבישר, בעוד שגל ארז השתתף באחת מהעונות של התוכנית הישרדות וכיום הוא בן זוגה של זוכת העונה הראשונה של התוכנית, נעמה קיסרי.

 

בחודש מרץ האחרון הודיעה החברה על כינוס אסיפה כללית שעל סדר יומה דיון בפירוק החברה. אסיפה שבסופו של דבר לא כונסה.

 

בתחילת חודש ספטמבר, פקעה כהונתם של הדירקטורים החיצוניים לירן אוחנה וגליה מלכה שכיהנו בתפקידם מאז ספטמבר 2007. מאז דרשו מספר פעמים בעלי מניות ב"פיר סטרים" לכנס את אסיפה כללית מיוחדת, כדי לאשר את מועמדותם של שני דירקטורים חיצוניים חדשים, רו"ח רודד ריינגולד ועו"ד ענת מילנבוים –ירדן.

 

בעלי השליטה, עמיר וארז, מתנגדים למינויים של השניים, אך לטענת בעלךי המניות עד עתה לא העבירו כל נימוק או סיבה אחרת לחוסר רצונם לראות את השניים כדירקטורים חיצוניים בחברה.

 

בסוף השבוע העביר עו"ד ברם, בא כוחם של בעלי המניות בפיר סטרים, מכתב לחברה בו נכתב, בין היתר: "למיטב הבנתנו, תפקיד הדירקטור החיצוני נועד, בין היתר, לשמש כנציג הציבור ובעלי מניות המיעוט בחברה, ואל לדירקטור החיצוני להיות בכל קשר עסקי או מקצועי, בעקיפין או במישרין עם החברה ובעלי השליטה בה. התנגדותם החד משמעית של גל ארז ועופר עמיר למינויים של אותם דירקטורים חיצוניים בחברה, זאת עוד בטרם הם קיבלו את קורות חייהם או עמדו על קנקנם וניסיונם, מעוררת תמיהה ניכרת מצד מרשינו. דווקא התנגדותם הנחרצת של גל ארז ועופר עמיר מעלת תהיות רבות בקשר לשני הדירקטורים החיצוניים הקודמים שכיהנו בחברה שלא לומר למידת החשש שלהם מכהונה של שני דירקטורים חיצוניים שיבצעו את תפקידם בהתאם לדין".

 

עורך הדין של פיר סטרים, ויקטור תשובה סירב להתייחס ואמר: "אני לא עונה לעיתונאים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x