$
שוקי חו"ל

אטלס נכסים הונפקה בשווי של 240 מיליון ליש"ט ונמחקה לפי 37.4 מיליון ליש"ט

לאחר שהגיעה לאחזקה של 82.5% בחברה, יכולה בעלת השליטה באטלס נכסים, Fragiolig, למחוק אותה מהמסחר בלונדון

ענת ציפקין 12:5425.10.10

לאחר שהגיעה לאחזקה של 82.5% בחברה, יכולה בעלת השליטה באטלס נכסים, Fragiolig, למחוק אותה מהמסחר בלונדון לאחר שקיבלה את האישור הדרוש מאסיפת בעלי המניות של החברה.

 

Fragiolig היא חברה בשותפות מוגבלת המאוגדת בקפריסין מאז 2008, ומטרתה ביצוע השקעות מטעמה של בעלת השליטה

בה, קבוצת יצחקי.

 

על פי חוקי בורסת לונדון, זקוק בעלי השליטה בחברה לתמיכה של לפחות 75% מהנוכחים באסיפה כדי למחוק את המניה מהמסחר בבורסת ה-AIM הלונדונית, בה היא נסחרת, ואכן בתאריך 15 לאוקטובר התקבל האישור הנדרש.

 

על פי חוקי בורסת לונדון, החברה נהפכת לפרטית גם ללא הצעת רכש מצד בעלת השליטה בחברה, בהנחה שבעל השליטה אכן קיבל למחיקתה את הסכמת 75% או יותר מבעלי המניות.

 

משכך, היום ב-7 בבוקר הפסיקה המניה להיסחר בבורסת ה-AIM. בעל המניות הגדול באטלס היה עד השתלטותה של Fragiolig על אטלס נכסים, נועם לניר, באמצעות (21.7%) ליוורמור אחזקות שבשליטתו. יש לציין שליוורמור כבר ביצעה בעבר הכרה בירידת הערך של השקעותיה באטלס נכסים ומחקה את מרבית ההשקעה מספריה.

 

אטלס, הפועלת במזרח אירופה בתחום הנדל"ן הונפקה בלונדון לפי שווי של 240 מיליון ליש"ט, אולם מאז צנח שוויה בשיעור צד. נכון ליום המסחר האחרון שלה נסחרה מניית החברה במחיר של 80 פני, בהשוואה למחיר מניה של 341 פני בעת הנפקתה בלונדון לפני כארבע שנים.

 

מחיר מנייה זה משקף לחברה שווי שוק של 37.4 מיליון ליש"ט בלבד, או במילים אחרות, צניחה של כ-76% משוויה מאז הנפקתה ועד מחיקתה מהמסחר היום.

 

את שנת 2009 כולה סיימה אטלס בהפסד כבד של 49.2 מיליון יורו, שנבע ברובו מירידת ערך של בשווי נכסיה. אטלס מחזיקה פורטפוליו של 23 נכסים, הכוללים 12 נכסים מניבים, שני בתי מלון ותשקע קרקעות שמיועדות לפיתוח.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x