$
בורסת ת"א

זוהר גושן מרגיע: "רק במקרים חמורים נפעיל עונשי מקסימום לעבירות ניירות ערך"

יו"ר רשות ניירות ערך אמר במהלך פגישה עם ועדת ההיגוי של פורום CFO: "אכיפה מנהלית הינה כורח מכיוון שבמצב הנוכחי אנו מתמודדים עם בחירה בין המסלול הפלילי ללא כלום"

שהם לוי 10:5519.10.10

יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' זוהר גושן, ובכירי הרשות נפגשו עם ועדת ההיגוי של פורום CFO.

 

פרופ' גושן התייחס במהלך הפגישה להעברתו הצפויה של חוק אכיפה מנהלית ואמר כי: "אכיפה מנהלית הינה כורח מכיוון שבמצב הנוכחי אנו מתמודדים עם בחירה בין המסלול הפלילי ללא כלום. אנו

מקווים שלאכיפה המנהלית יהיו שני אפקטים: ראשית, הורדת הלחץ מההליך הפלילי, באופן שבו יישמר ההליך הפלילי רק למקרים הקשים. שנית, הכנסת חלק מהנושאים שכיום יש לגביהם תת-אכיפה להליך המנהלי".

 

גושן התייחס גם לחששות בקרב מנהלי הכספים מהקנסות הגבוהים שתוכל הרשות להטיל במסגרת הליכי האכיפה המנהלית, אשר מגיעים עד מיליון שקל ליחיד ו-5 מיליון שקל לתאגיד: "לגבי גובה הקנסות, כמו בכל חוק - גם כאן מדובר בעונשי מקסימום אשר נועדו רק למקרים הכי חמורים".

 

עוד אמר גושן: "אנו יודעים שרוב האנשים רוצים להרוויח את לחמם ביושר. כל הרעיון בבסיס האכיפה המנהלית הוא שהיא מאפשרת שיקול דעת, בניגוד להטלת עיצומים כספיים. החששות בעיני מוגזמים. אין לנו אינטרס להרתעת יתר. לא הלכנו לשנתיים וחצי של חקיקה בכדי לתפוס אנשים על חריגה מתקנות. נפעיל את ההרתעה רק במקרים קיצוניים של חריגה מהנורמה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x