שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

יתנו גז? החל הקידוח באתר "לוויתן 1"

הקידוח מתוכנן להיקדח כ-135 קילומטר מערבית לחיפה במים עמוקים של כ-1,634 מטר. הקידוח מתוכנן לעומק סופי של כ-7,200 מטר ולהימשך כחמישה חודשים

גיל קליאן 08:5718.10.10

החל הקידוח באתר "לוויתן". כך עולה מדיווח של דלק קידוחיםלבורסה הבוקר (ב'). באתר שותפות גם אבנר ורציו.

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

נובל אנרג'י השותפה בקידוח הודיעה כי האסדה Sedco Express הגיעה לאתר קידוח "לוויתן 1" שברשיון רחל והחלה בביצוע הקידוח.

 

כפי שדווח בעבר, קידוח "לוויתן 1" מתוכנן להיקדח כ-135 קילומטר מערבית לחיפה במים עמוקים של כ-1,634 מטר. הקידוח מתוכנן להיקדח ל-3 מטרות ולעומק סופי של כ-7,200 מטר (כולל עומק המים) ולהימשך כחמישה חודשים.

 

אחרי סיום הקידוח, שצפוי לאשר אם אכן נמצאים מרבצי גז טבעי באתר - תמשיך האסדה לקידוחי פיתוח ב"תמר".

 

התקציב הכולל, שאושר על ידי השותפים, לצורך ביצוע הקידוח מוערך בכ-150 מיליון דולר. תקציב זה אינו כולל עלות ביצוע מבחני הפקה, אשר אם יוחלט על ביצועם, יאושרו על ידי השותפים במסגרת תקציב נפרד.

 

כפול מתמר?

 

ביוני האחרון הודיעה נובל אנרג'י כי על סמך בדיקות שנערכו במבנה לוויתן קיימת סבירות של 50% למציאת מאגר גז בנפח של 453 BCM (מיליארד מ"ק).

 

לשם השוואה, מאגר תמר, ממנו יופק גז כבר בסוף 2012 ,מכיל כ-250 BCM. לפני כחודש הודיעה החברה כי ישנה סבירות של 17% למציאת מאגר נפט בהיקף של כ-3 מיליארד חביות שממוקם תחת מאגר הגז ובעומק של כ-6 ק"מ, וסבירות של 8% למציאת מאגר גז של 1.2 מיליארד חביות בעומק של כ-7 ק"מ.

 

אסדה נוספת תגיע בינואר 2011

 

גדעון תדמור, מנכ"ל דלק אנרגיה, מסר בהודעת החברה: "כמי שמלווה את פעילות החברה שנים, ומכיר היטב את הקשיים והסיכונים הרבים שכרוכים בפעילות אקספלורציה המחייבת השקעות כספיות ניכרות ורב שנתיות כמו-גם ניסיון וידע מקצועי ייחודי, אני מאוד שמח על תחילתו של קידוח חשוב זה. על מנת להגיע ליום הזה, התנהלנו בהתאם לאסטרטגיה ארוכת השנים שהתוונו. בכוונותינו לפעול בשיתוף פעולה עם המדינה ושותפינו במטרה לממש פוטנציאל זה".

 

אסדה נוספת, Pride North America, מתעתדת להגיע לאזור, לקראת חודש ינואר 2011. בד בבד תעבור האסדהSedco Express למטרתה הבאה – ביצוע קידוחי הפיתוח בפרויקט "תמר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x