$
שווקי חו"ל

קומברס שוב דוחה את פרסום הדו"חות הכספיים לשנים 2006-2009

כעת מעריכים בחברה כי עריכת הדו"חות תסתיים בימים הקרובים וכי פרסום הדו"חות צפוי במהלך השבוע הבא

שניר הנדלר 22:3929.09.10

קומברסטכנולוג'י שוב דוחה את פרסום הדו"חות הכספיים לשנים 2006-2009. היום (ד') דיווחה קומברס כי למרות שהעריכה כי תשלים את עריכת הדו"חות הכספיים עד סוף ספטמבר, היא תתקשה לפרסם את דו"חותיה המבוקרים במועד המתוכנן.

 

קומברס אינה מפרסמת את דו"חותיה הכספיים מאז התפוצצה פרשת הבקדייטינג (תיארוך אופציות לאחור) כעת מעריכים בקומברס כי עריכת הדו"חות תסתיים בימים הקרובים ופרסום הדו"חות צפוי במהלך השבוע הבא.

 

במהלך השבוע הבא צפויה קומברס גם להתחיל בהליך פיטורי העובדים בחברה. ב-4 באוקטובר יחלו המנהלים בקומברס בשיחות שימוע לעובדים. יומיים לאחר מכן ב-6 באוקטובר, יקבלו לידיהם מאות מעובדי קומברס מכתבי פיטורים. מתוכם עד 200 עובדים - מישראל.

 

על הכוונה לפטר עובדים נודע לראשונה באוגוסט האחרון לאחר שמנכ"ל קובמרס אנדרה דהן כתב מכתב לעובדי קומברס שבו הוא מעדכן על השינויים הצפויים בחברה בשל המצב שאליו היא נקלעה. "תזרים המזומנים השלילי של קומברס, עם ההוצאות הצפויות בהכנסת הדו"חות הכספיים המלאים של השנים הקודמות, הביאו ללחץ מזומנים משמעותי", כתב דהן. "כדי למנוע בעיות נזילות מבעוד מועד, אנו בוחנים כמה חלופות להגדלת ההון, כולל מכירת נכסים".

 

"אנו משיקים תוכנית בשני שלבים כדי להתאים את מבנה ההוצאות שלנו לפעילות העסקית", כתב דהן ופירט: "בשלב הראשון נקטין את הוצאות התפעול שלנו ב-45 מיליון דולר, והוא ייושם עד סוף השנה. השלב השני יכלול ארגון מחדש בחברה, להגביר את הביצועים העסקיים שלנו, והוא צפוי לחסוך סכום דומה במהלך 12-18 החודשים הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x