$
בורסת ת"א

שידרו עסקים כרגיל: איומים, שיחה עם אברג'יל? התשקיפים של רציו נקיים

בבדיקת התשקיפים שפרסמה רציו ב־2007 לא נמצא כל רמז לאופי המו"מ שהתנהל מאחורי הקלעים

חנן פייגנבאום 08:3626.09.10

מסכת איומים, מפגשי בוררות עם עבריינים בכירים, גיוס חברות אבטחה - לכל אלה אין זכר בתשקיפים ובהצעות המדף שפרסמה שותפות חיפושי הגז והנפט רציובשלוש השנים האחרונות לצורך הנפקות וגיוסים מהציבור. כך עולה מבדיקת "כלכליסט".

 

פרסומם של מסמכי הבוררות שנערכה בין משפחות לנדאו ורוטלוי, בעלי השליטה בשותף הכללי ברציו, לבין הקבלן האשקלוני שלומי שוקרון, חשף תמונה קשה ומטרידה של סכסוך מלווה באיומים גלויים או סמויים, אולם השותפות, המחזיקה בין היתר בזכויות באתר לווייתן, לא חשבה שהציבור, שממנו ביקשה כסף, זכאי לדעת על כך.

 

מה דעתך על מניית רציו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בתשקיף המדף שפרסמה רציו בפברואר 2007 הוזכר בקצרה ההסכם להקצאת 15% ממניות השותף הכללי ברציו לחברת גלובוס של שוקרון. רציו ציינה בנוסף, כי "הצדדים הסכימו לנהל משא ומתן בתום לב לחתימתו של הסכם מפורט, אשר יסדיר את היחסים ביניהם על בסיס הסכם העקרונות", אך אינה מציינת דבר שעשוי לרמוז על האופן שבו הידרדר הסכסוך.

 

תשקיף זה מפברואר 2007 שימש את רציו בדצמבר אותה שנה להנפקת אופציות (סדרה 9) שבה גייסה מהציבור כמיליון שקל. בינואר 2008 שימש אותו תשקיף לגיוס 750 אלף שקל מהציבור בהנפקת יחידות השתתפות. באותה תקופה היה הסכסוך בין לנדאו ורוטלוי לשוקרון בשיאו, אך דו"חות הצעת המדף שפורסמו כהשלמה לתשקיף לא כללו כל עדכון בנושא.

 

במאי 2009 פרסמה רציו תשקיף מדף חדש, אך גם בשלב זה נמנעה השותפות מפרסום מידע שיאפשר למשקיעים להבין מה מתרחש מאחורי הקלעים בין בעלי השליטה. האזכור היחיד לסכסוך בין הצדדים ניתן בתשקיף מ־2009 בשתי הערות שוליים, שבהן ציינה רציו כי "בין השותף הכללי לבין גלובוס מתנהל זה יותר משנה הליך בוררות שעניינו תביעה של גלובוס לפיצויה בגין הפסד נטען מהשקעה ביחידות השתתפות של השותפות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x