$
בורסת ת"א

בעלי השליטה באברבוך מבקשים לגזור קופון פרטי מפעילות התמ"א 38

בעלי השליטה מבקשים לקבל לכיסם בונוס קבוע של 15% מהרווח לפני מס בפעילות החדשה, שתבוצע באמצעות החברה הציבורית

גיל קליאן 12:4821.09.10

בעלי השליטה בחברת אברבוך, שמחה אברבוך, שלום אברבוך ושאול אברבוך, מבקשים את אישור בעלי המניות לחלק לעצמם בונוס קבוע של 15% מהרווח לפני מס של פעילות התמ"א 38 שהם מתכננים להקים (שיפוץ בניינים ישנים תמורת קבלת אישור לבנייה של יחידות דיור נוספות). החברה עסקה עד כה בייבוא ושיווק פורמייקה, לבידים ומוצרי עץ.

מה דעתך על מניית אברבוך:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הפעילות החדשה תהיה 98% בבעלות החברה הציבורית, ו-2% יהיו בידי סמנכ"ל הכספים של חברה, צבי ארנוביץ.

 

במקביל מבקשת החברה את אישור אסיפת בעלי המניות להעלאת שכרם של שני קרובי משפחה - אלעד אברבוך (בנו של שמחה אברבוך) ולירון אברבוך (בתו של שמחה אברבוך), וכן את העסקתם של שני עובדים חדשים - עידו אברבוך (בנו של שלום אברבוך) ושני הולצמן (חתנו של שאול אברבוך). קרובי המשפחה יועסקו (אם תאושר העסקתם) בשכר נמוך יחסית. 

 

הדירקטוריון נימק את החלטתו לאשר את הבונוס לבעלי השליטה במילים: "התמורה נקבעה בהתאם לבקשתם של בעלי השליטה ולאחר שדירקטוריון החברה וועדת הביקורת הביאו בחשבון את העובדה שהכניסה לתחום הנדל"ן היתה יוזמה אישית של בעלי השליטה, אשר מלכתחילה הביעו רצון לפעול בתחום הנדל"ן באופן אישי (היינו: מחוץ למסגרת החברה הציבורית) או בשילוב עם החברה הציבורית, אך לאור המורכבות של עסקה משולבת בין החברה לבעלי השליטה, ולאחר התייעצות עם משפטנים ובהתחשב בהעדפתם של חברי ועדת הביקורת והדירקטוריון כי הפעילות בתחום התמ"א 38 תיעשה דרך החברה הציבורית, הסכימו בעלי השליטה כי פעילות הנדל"ן בתחום התמ"א 38 תעשה במסגרת החברה.

 

"בנוסף, סברו חברי ועדת הביקורת והדירקטוריון כי מענק שנתי בשיעור של 15% מרווחי חברת הבת לפני מס, רווחים אשר לא יובאו בחשבון חישוב המענק שאושר לבעלי השליטה הינו סביר בנסיבות העניין".

 

כעת יצטרכו בעלי המניות של החברה להכריע בעניין באסיפה שתתקיים ב-27 באוקטובר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x