$
בורסת ת"א

פרסום ראשון: בעוד כשבועיים תחל קומברס בפיטורי מאות עובדים

ב-4 באוקטובר יחלו המנהלים בקומברס בשיחות שימוע לעובדים. יומיים לאחר מכן ב-6 באוקטובר, יקבלו לידיהם מאות מעובדי קומברס מכתבי פיטורים, מתוכם עד 200 מישראל

שניר הנדלר 17:2819.09.10
חודש וחצי לאחר שקומברס טכנולוג'י הודיעה על כוונתה לחתוך במצבת כוח האדם שלה, בשל השחיקה בקופת המזומנים שלה, מתחילה קומברס בהליך הפיטורים.

 

ל"כלכליסט" נודע כי ב-4 באוקטובר יחלו המנהלים בקומברס בשיחות שימוע לעובדים. יומיים לאחר מכן ב-6 באוקטובר, יקבלו לידיהם מאות מעובדי קומברס מכתבי פיטורים. מתוכם עד 200 עובדים - מישראל.

 

באוגוסט האחרון כתב מנכ"ל קובמרס אנדרה דהן מכתב לעובדי קומברס שבו הוא מעדכן על השינויים הצפויים בחברה בשל המצב שאליו היא נקלעה. "תזרים המזומנים השלילי של קומברס, עם ההוצאות הצפויות בהכנסת הדו"חות הכספיים המלאים של השנים הקודמות, הביאו ללחץ מזומנים משמעותי", כתב דהן. "כדי למנוע בעיות נזילות מבעוד מועד, אנו בוחנים כמה חלופות להגדלת ההון, כולל מכירת נכסים".

 

"אנו משיקים תוכנית בשני שלבים כדי להתאים את מבנה ההוצאות שלנו לפעילות העסקית", כתב דהן ופירט: "בשלב הראשון נקטין את הוצאות התפעול שלנו ב-45 מיליון דולר, והוא ייושם עד סוף השנה. השלב השני יכלול ארגון מחדש בחברה, להגביר את הביצועים העסקיים שלנו, והוא צפוי לחסוך סכום דומה במהלך ה-12-18 החודשים הקרובים.

 

כעת, כאמור מתחילה קומברס לממש את תוכנית ההבראה שלה. במקביל, קומברס מנהלת בימים אלה משא ומתן עם ג'ורג' חורש למכירת המתחם שבבעלותה באזור התעשייה של רעננה. הערכות בשוק הן כי חורש, יבואן טויוטה ובעל הזיכיון של רשת האופנה H&M בישראל, ישלם כ-30 מיליון שקל עבור 55 דונם.

 

החברה רכשה את הקרקע בסוף שנות ה-90 ושילמה עבורה כ-20 מיליון דולר. במתחם תכננה החברה לרכז את כל פעילותה בישראל. כיום עיקר הפעילות שלה מרוכזת באזור התעשייה רמת החי"ל בתל אביב.

 

מקומברס נמסכ כי: "החברה אינה מגיבה לספקולציות ותודיע על תוכניותיה ישירות לעובדים ובאופן מסודר". 

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x