$
בורסת ת"א

הראל ממשיכה להסתער על הנדל"ן: רוכשת עם אשטרום בניין משרדים בגרמניה

החברות ירכשו בניין, שרובו מושכר לדויטשה טלקום, תמורת 26 מיליון יורו. הראל תחזיק 49% ואשטרום 51%

רחלי בינדמן ושירלי ששון-עזר 09:3712.09.10

חברת הביטוח הראלמסתערת על שוק הנדל"ן הזר כשהיא ממשיכה לדווח על עסקאות נדל"ן שביצעה עבור עמיתיה. הפעם מדובר בנכס נדל"ן מניב בעיר הנובר שבגרמניה שלגביו התקשרה הראל יחד עם אשטרום נכסיםלרכישתו.

 

מדובר בנכס בשטח בנוי של 25.7 אלף מ"ר המושכר ברובו לחברה בת של ענקית התקשורת דויטשה טלקום לתקופת שכירות של 10 שנים. את הבניין רכשו השותפות מדויטשה טלקום עצמה והוא כולל שטחי משרדים ו-460 מקומות חנייה. ההשקעה התחלקה 51% אשטרום ו-49% הראל ובתמורה כוללת של 26 מיליון יורו.

 

ענקית התקשורת הגרמנית תקבל שתי אופציות להארכת תקופת השכירות ב-5 שנים נוספות בכל פעם. דמי שכירות יעמדו על 2 מיליון יורו בשנה. השותפות נטלו לצורך מימון העסקה הלוואה הנושאת ריבית בשיעור של כ- 3.4%. ההלוואה שניתנה לשותפות היא הלוואת נון-ריקורס (הלוואה שהביטחונות הניתנים להבטחת החזרה הוא הנכס). דמי השכירות של הנכס משקפים תשואה של 8.3%.

 

הראל דיווחה בשבוע שעבר על כניסה לשותפות עם חברת ניהול הנדל"ן האמריקאית גאיה של הישראלים דני פישמן ואמיר ירושלמי. היקף ההשקעה שלה בשותפות יעמוד על כ־80 מיליון דולר. מדובר בבית מגורי יוקרה סמוך לסנטרל פארק ברחוב 91. הראל גם במגעים עם גאיה לרכישת בניין בניו ג'רזי בכ־33 מיליון דולר.

 

מוטי סלע, מנכ"ל אשטרום נכסים, ציין היום כי החברה רואה בגרמניה הזדמנות השקעה מעניינת עם פוטנציאל משמעותי ליצירת ערך ושמחה להגדיל את ההשקעות המשותפות עם קבוצת הראל בגרמניה. "העסקה הנוכחית מתאפיינת בתשואה גבוהה במיוחד על ההון העצמי המושקע בה, וזאת הודות לפער בין התשואה שמניב הנכס לבין שיעור הריבית שמימנה את העסקה", הוסיף.

 

מה דעתך על מניית הראל השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גדי בן חיים, ראש תחום השקעות בנדל"ן בקבוצת הראל, הוסיף כי "כלכלת גרמניה הינה מהיציבות בעולם ואנחנו מאמינים שמחירי הנכסים בגרמניה מגלמים כיום הזדמנויות השקעה אטרקטיביות, המניבות תשואות גבוהות יחסית למדינות אחרות במערב אירופה. בכוונתנו להמשיך לבחון עסקאות נוספות במדינה למען הרחבת תיק הנדל"ן המניב של הראל" אמר בן חיים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x