$
שווקי חו"ל

וול סטריט פתחה את ספטמבר בעליות חדות: דאו זינק ב-255 נק'

המשקיעים חזרו היום בכל הכוח למניות: דאו עלה בשיעור החד מאז ה-7 ליולי ונאסד"ק ו-S&P ניתרו ב-3% בעקבות התאוששות מפתיעה בייצור בארה"ב ובסין לצד התרחבות באוסטרליה. אפל הוסיפה 3% על רקע הכנס השנתי בסן פרנסיסקו

שהם לוי 23:0401.09.10

וול סטריט עלתה היום בשיעור חד הודות לדיווח על התאוששות מפתיעה בפעילות הייצור בארה"ב באוגוסט בניגוד לציפיות הקודרות. נאסד"ק ו-S&P קפצו ב-3% ודאו ג'ונס רשם את העליה החדה מאז ה-7 ליולי.

 

אחרי שאתמול נחתם אוגוסט הקשה ביותר מזה תשע שנים בצל חששות להאטה גלובלית עם נסיגת הממשלות מצעדי עידוד הצמיחה, היום השוק שינה כיוון בעקבות הדיווח שניתן במסגרת מדד מנהלי הרכש, על גידול ברכיב פעילות המפעלים ל-56.3 נקודות לאחר 55.5 נקודות בחודש הקודם וביחס לצפי של פחות מ-53 נקודות בלבד. כל נתון גבוה מ-50 משקף התרחבות.

 

המשקיעים חזרו למניות גם בעזרת רוח גבית מנתוני מאקרו בחו"ל, שהפיגו חששות להאטה גלובלית, בהם פעילות הרכש בסין והתרחבות באוסטרליה, (שהקפיצה את הדולר האוסטרלי מול רוב המטבעות בעולם). MSCI העולמי נחלש ב-0.3% לאחר שקפץ מוקדם יותר ב-2.8%.

 

הנפט התחזק היום בשיעור החד ביותר בחודש האחרון ואילו הזהב נחלש עקב עליית התיאבון לסיכונים. הדולר החסיר 0.9% מול היורו ושיעור דומה מול סל של ששת המטבעות העיקריים בעולם. האג"ח הממשלתיות של ארה"ב ל-10 שנים העלו תשואה בהיקף גבוה של 1.05 נק' בסיס לשיעור של 2.58%. בבנק אוף אמריקה שיגרו היום לציבור תחזית פסימית מאוד לרבות הערכה שהתשואה על האג"ח ל-10 שנים תיפול בשנה הבאה לשפל של 24 שנה - 1.75%.

 

 

מדדי מניות

נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

 

 

וול סטריט רשמה אתמול  מסחר הפכפך שהחל בירידות, עבר לעליות הודות להפתעה לטובה באמון הצרכנים ומדד קייס שילר ושעה וחצי לפני הסגירה המדדים, עם פרסום פרוטוקול הפד, שוב חזרו לאדום כאשר דאו ג'ונס ירד מתחת לרף 10,000 הנקודות ולבסוף ננעל מעליו. בסיכום חודש אוגוסט, דאו ג'ונס איבד 4.3%, נאסד"ק 6.2% ו-S&P נחלש ב-4.8%.

 

בזמן שמומחי שוק המניות מסביב לעולם דנים בשאלה האם השוק לקראת קריסה או נסיקה, נפתח הפער בין נכסי הנדל"ן בארה"ב לאיגרות חוב הממשלתיות לשיא. שיעור ההיוון בארה"ב עומד על 7.22% ומשקף פער של 4.29% על איגרות החוב של ארה"ב ל-10 שנים.

 

גורו ההשקעות ברטון ביגס ממשיך לדבוק בגרסתו. להערכתו המשקיעים צריכים להימנע מהטעות שעשה ביגס בעצמו בחודש יולי - מכירת מניותיו בטרם התרחש התיקון מעלה. "זה לא הזמן שבו אתר רוצה השקעת חסר בשוק המניות", אמר בגיס במסגרת ראיון טלויזיוני שהעניק לבלומברג.

 

מדד מנהלי הרכש בסין עלה לרמה של 51.7 נקודות בהשוואה ל-51.2 נקודות, גבוה מהתחזיות, כך הראה דו"ח שפרסם הממשל בסין היום. הנתונים עודדו את המשקיעים באירופה ותרמו לעליות השערים ביבשת.

 

מאקרו

 

הסקטור הפרטי בארצות הברית איבד 10,000 מקומות עבודה בחודש אוגוסט, כך עולה מדו"ח התעסוקה של חברת ADP. "הירידה בתעסוקה בסקטור הפרטי באוגוסט מאשרת שהתרחשה הפוגה קלה בהתאוששות, כפי שכבר בא לידי ביטוי בנתונים הכלכליים האחרים שפורסמו", הודיע ג'ואל פראקן, יו"ר חברת מאקרואקונומיקס, שמפרסמת את הדו"ח על בסיס הנתונים שמספקת לה ADP.

 

מה דעתך על מניית APPLE:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מדד מנהלי הרכש (ISM) עלה ל-56.3 נקודות - גבוה מהתחזיות המוקדמות. הצפי של הכלכלנים היה לקריאה של 52.7 נקודות, כשקריאה מעל 50 נקודות מעידה על התרחבות בפעילות.  

 

ההוצאה על בנייה ירדה ב-1% לשפל של 10 שנים, לפי נתונים נוספים שפורסמו בארה"ב.

 

מניות במרכז

 

מניות אפל (סימול: AAPL) התחזקו ב-3% על רקע אירוע שנתי של מוזיקה ומדיה שקיימה החברה בסן פרנסיסקו. סטיב ג'ובס הציג אייפוד נאנו ו-Apple TV חדשים, כמו גם רשת חברתית לאייטיונז. בנוסף הוצג עדכון עתידי למערכת ההפעלה iOS שיאפשר ריבוי משימות והדפסה לאייפד.

 

ברגר קינג הולדינס מנהלת שיחות  עם קרנות השקעות בשבועות האחרונים בנוגע לאפשרות למכור את רשת ההמבורגרים השנייה בגודלה בעולם. סטטוס השיחות אינו ברור, אך חברה אחת שהביעה עניין ברכישה היא 3i גרופ, חברת השקעות בריטית, לדברי המקורות. לא ידוע אם השיחות יובילו למכירה.

 

לפי דיווח של עיתון בסין, במדינה מעוניינים לבחון שני אירועים מרכזיים בשוק האשלג: הראשון - ההשפעה שיש לרכישה של BHP את פוטאש (סימול: POT) (במידה ותתקיים בפועל), והשני - ההשפעה על מחירי האשלג כתוצאה של מיזוג בין אורלקלי לסילביניט.

 

היינץ דיווחה על רווח נקי של 75 סנט למניה בהשוואה לצפי ל-67 סנט למניה.

 

טבע נכשלה בתקיפת פטנט של אלי לילי על תרופה לטיפול באוסטיאופורוזיס, בשם אוויסטה. ענקית הגנריקה תיאלץ להמתין עד 2014 כדי להתחיל לשווק את הגירסה הגנרית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x