$
שווקי חו"ל

וול סטריט סגרה מעורבת: דאו עלה בחזרה מעל 10,000 נק'

נאסד"ק ירד היום ב-0.28% ואילו דאו ו-S&P ננעלו קצת מעל קו המשווה. אוגוסט היה הגרוע מאז 2001 והמדדים המובילים איבדו 4% עד 6%

שהם לוי 23:0731.08.10

וול סטריט רשמה היום מסחר הפכפך שהחל בירידות, עבר לעליות הודות להפתעה לטובה באמון הצרכנים ומדד קייס שילר ושעה וחצי לפני הסגירה המדדים, עם פרסום פרוטוקול הפד, שוב חזרו לאדום כאשר דאו ירד מתחת לרף הרבבה ולבסוף ננעל מעליו. בסיכום חודש אוגוסט, דאו איבד 4.3%, נאסד"ק 6.2% ו-S&P נחלש ב-4.8%. מדובר באוגוסט הגרוע ביותר מאז 2001. בשוק הסחורות, הנפט נחלש היום ואילו הזהב התחזק.

  

מדדי מניות

נאסד"ק דאו ג'ונס S&P 500

 

האנליסטים צופים לזהב עוד שנה של עלייה - עשירית ברציפות. על פי הערכות מרבית הכלכלנים בסקר, הזהב עשוי לטפס לרמה של 1,500 דולר לאונקיה בשנה הבאה, עלייה של 21% מ-1,237 דולר שנסחרו אמש בלונדון.

 

המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו אתמול  בירידות שהלכו והתגברו ככל שהתקדם המסחר בעקבות הדיווח על ה'קמבאק' (האיטי) בצריכה הפרטית שעלתה ב-0.4% ביולי וירידה בשיעור החסכון לצד ציפייה להעלאות שכר במגזר הפרטי בשנה הבאה, אחרי שנתיים של קיפאון.

 

מאקרו

 

מדד קייס שילר למחירי הבתים בארה"ב רשם בחודש יוני עלייה של 0.3% ועלייה של 4.2% ב-12 החודשים האחרונים, נתונים שהיו טובים מתחזיות הכלכלנים של בלומברג.

 

מדד ביטחון הצרכנים  של ה-Conference Board (חברת מחקר פרטית) הצביע על שינוי גבוה מהציפיות בסנטימנט המשקיעים: קריאה של 53.5 נקודות בהשוואה לקריאה של 50.4 נקודות בחודש שעבר וצפי לקריאה של 50 נקודות על פי חציון התחזיות של מרקטוואץ'. הקריאה שרשם המדד בחודש יולי הייתה הנמוכה מאז חודש פברואר. קריאה מעל 50 נקודות מעידה על שיפור ולהפך.

 

מניות במרכז

 

סאנופי אבנטיס, בה משקיעה גם כור הישראלית תיאלץ להעלות את הצעת הרכש שלה למניות ג'נזיים (סימול: GENZ) מ-69 דולר למניה לטווח של 74 עד 77 דולר למניה, כך טוענים האנליסטים של סיטיגרופ.

 

אקסלון הסכימה לרכוש  את יחידת האנרגיה המתחדשת של דיר תמורת כ-900 מיליון דולר, עם כניסת חברת הפקת החשמל למגזר אנרגיית הרוח והתמקדות יצרנית הציוד בעסקי הליבה שלה.

 

קמעונאית היוקרה Saks קיבלה הצעת רכש של 1.7 מיליארד דולר במזומן מקבוצה של קרנות פרייבט אקוויטי מארה"ב ואירופה, לפי דיווח בתקשורת, שהקפיץ את המניה ב-20%.

 

ענקית הזרעים המהונדסים, מונסנטו שיגרה היום עדכון לבורסה בניו יורק בו העריכה כי הרווח הנקי השנתי שלה למניה יהיה קרוב יותר לטווח התחתון שמסרה. הערכת החברה היא לרווח נקי של 2.45 דולר למניה כשהרף התחתון עומד על 2.4 דולר למניה.

 

בלומברג דיווח לקראת סוף המסחר, שג'יי.פי מורגן סוגר את המסחר בסחורות לתיק הנוסטרו, לקראת צעד דומה במניות ובאג"ח, כחלק מדרישות הרפורמה הפיננסית של אובמה.

 

יצרנית האשלג הגדולה בעולם, פוטאש (סימול: POT) הודיעה כי BHP  ביליטון פנתה לכמה מלקוחותיה בהצעה לחתור תחת יצרנית הדשן הגדולה בעולם כחלק מהצעת השתלטות עוינת של 40 מיליארד דולר.

מה דעתך על מניית פרטנר (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פרטנר הגישה אתמול  עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בירושלים, המשמש גם כערכאה לעניינים מנהליים בדומה לבג"ץ, ובה היא מבקשת מבית המשפט לכפות על משרד התקשורת לחשוף את עבודתה של חברת הייעוץ NERA ומסמכים רלוונטיים אחרים המשמשים את המשרד לקביעת דמי הקישוריות.

 

אלביט הדמיה הודיעה היום כי אינסייטק (חברת בת של שלה - כ-62% בדילול מלא) הודיעה היום כי נעשה לראשונה שימוש במערכת ה-ExAblate שהיא מערכת אולטרה-סאונד ממוקד מונחית MRI המשמשת לראשונה לטיפול לא פולשני בחולים בסרטן הערמונית.

 

בוויליאם בלייר אומרים היום שהרכישה של אינטל את אינפיניון היא בשורה חיובית מאוד מבחינתה של סיוה הישראלית. אינפיניון היא לקוחה מרכזית של סיווה ועצם הרכישה פותחת בפני החברה פוטנציאל להזמנות נוספות.

 

אמדוקס הגישה לבית משפט מחוזי בוירג'יניה שבארה"ב תביעה נגד אופנט בגין הפרה לכאורה של שני פטנטים. התביעה של ענקית הבילינג עשוייה להעיב על מאמצי ההנפקה של החברה הקטנה מדבלין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x