$
שוקי חו"ל

סאנופי נערכת להשתלטות עוינת על Genzyme; הציעה לרכשה ב-18.5 מיליארד דולר

כך מדווח הפייננשיאל טיימס; בסאנופי הביעו אכזבה מכך ש-Genzyme דחתה את הצעת הרכש הראשונית מבלי לדון בפרטים

בלומברג 21:0929.08.10

סאנופי-אוונטיס, ענקית התרופות הצרפתית נערכת להשתלטות עוינת על Genzyme, חברת ביוטכנולוגיה אמריקאית, כך מדווח היום (א') העיתון "פייננשיאל טיימס". סאנופי מציעה לרכוש אתGenzyme תמורת 18.5 מיליארד דולר במזומן או 69 דולר למניה, מחיר המשקף פרמיה של 38% על מחיר השוק של החברה,

שנסחרה נכון ל-1 ביולי לפי שווי של 49.86 דולר למניה. עכשיו נסחרת המניה לפי שווי של 67.62 דולר ליחידה, לאחר שעלתה בשבוע האחרון ב-1.09%.

 

על פי הערכות של אנליסטים, ההצעה של סאנופי גבוהה פי 36 מהרווח למניה של גנזים בשנת 2010 ופי 20 מהרווח הצפוי בשנת 2011. "המחיר המוצע מגלם את הצפי להתאוששות של גנזים בשנת 2011", נכתב בהודעה רשמית של סאנופי אשר הודיעה כי כבר גייסה את הסכום הדרוש לביצוע העסקה. בסאנופי מביעים מורת רוח מדחיית ההצעה לנהל מסע ומתן על הרכישה בדלתיים סגורות ומציינים כי השיחות בין יועצי החברות לא מתקדמות בקצב ראוי.

 

"אני מאוכזב מהעובדה ש-Genzyme דחתה את ההצעה הראשונית של סאנופי מבלי לדון איתנו בפרטים", אמר מנכ"ל ענקית התרופות כריס פיכבאחר. פייננשיאל טיימס מציין כי עד כה מנכ"ל Genzyme נמנע מפגישות עם בכירי סאנופי. בסאנופי מציינים כי הם מתכוונים להידברות עם Genzyme אבל במקביל בונים גם קו פעילות של השתלטות על החברה ומתכננים לפנות ישירות לבעלי המניות בחברה. כלכלנים מסבירים שככל שמועד פקיעת הפטנט על תרופה לדילול הדם שמשווקת סאנופי יתקרב, כך היא תגביר את מאמציה לרכישת חברות בענף הפארמה.

 

Genzyme מתמחה בטיפולים במחלת הגושה ונמצאת במצב פגיע לאחר פרשת זיהום באחד המפעלים המרכזיים שלה. לפני כשבוע דיווחה החברה כי תוציא לשוק את התרופה שלה, קרזים, לטיפול במחלת גושה חודש לפני המועד המוערך.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x