$
בורסת ת"א

פרסום ראשון: הנפקת גינקו נכשלה: לא התקבלו ביקושים מספיקים

הבשורות הטובות של גבעות לא עזרו להנפקת חברת חיפושי הגז והנפט. גינקו תכננה לגייס 34 מיליון שקל תמורת 21.1% מהחברה המשקפים שווי של כ-154 מיליון שקל אחרי הכסף. זהו כשלון שני בניסון להפוך החברה לציבורית

רחלי בינדמן, סיון איזסקו וגולן חזני 20:2617.08.10

חברת גינקו נכשלה היום (ג') בפעם השנייה בתולדותיה בניסיון להפוך לחברה ציבורית.

 

במכרז שהתקיים היום להנפקה ראשונה של מניות לא התקבלו ביקושים מספיקים ועל כן החליטה החברה ביחד עם החתמים לבטל את ההנפקה. הכישלון של ההנפקה מפתיע לאור הדיווחים האופטימיים ששידרה אתמול

גבעות עולם לבורסה על מציאת כמויות משמעותיות של נפט בקידוח יבשה.

 

גינקו תכננה לגייס 34 מיליון שקל תמורת 21.1% מהחברה המשקפים שווי של כ-154 מיליון שקל אחרי הכסף, ולפני מימוש אופציות החולקות למשקיעים במסגרת ההנפקה. בהנפקה התקבלו ביקושים לכ-56 אלף יחידות מתוך 85 אלף יחידות שהוצעו בהנפקה. ההנפקה בוצעה ישירות לציבור מבלי לקיים מכרז מוסדי מקדים.

 

הכשלון נרשם לאחר שבאוגוסט 2004 תכננה החברה לגייס 151 מיליון שקל בהנפקת מניות, אולם לאור ביקושים דלים של כ-50 מיליון שקל בוטלה ההנפקה.

 

בשונה משותפויות חיפושי הנפט והגז האחרות שהונפקו לאחרונה, גינקו מאוגדת במסגרת של חברה בע"מ, ותפעל כחברה המשקיעה בשותפויות. גינקו מחזיקה במלוא המניות של השותף הכללי המחזיק ב5%- מזכויות שותפות חיפושי הנפט זרח, שלה זכויות באתר הקידוח צוק תמרור .4 כמו כן מחזיקה החברה בשותפות חיפושי הנפט באותו שם - גינקו, שאינה נסחרת בבורסה וכל יחידותיה מוחזקות על ידי החברה.

 

בינתיים שותפות חיפושי הגז גלוב רכבה היום על גל האופטיות ששידר הדיווח של גבעות עולם ויחידות ההשתתפות נסחרו לאורך היום בזינוק של 20% וריכזו מחזור מסחר חריג של כ-34 מיליון שקל. עם זאת העליות לא החזיקו לאורך זמן גלוב חתמה את המסחר עם עליה של 2% בלבד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x