$
בורסת ת"א

ת"א ננעלה בעליות חדות: גבעות זינקה ב-19.6%

ת"א 25 ות"א 100 התחזקו ב-1.4%. כיל זינקה ב-6.7% אחרי שהמתחרה פוטאש דחתה הצעת רכש שנקבה בפרמיה של 16%

גיל קליאן 16:2917.08.10

המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ג') בעליות. ברקע, מגמת המסחר המעורבת בה ננעל אמש המסחר בבורסות וול סטריט וכן מגמת מסחר מעורבת בבורסות אסיה. באירופה נסחרים המדדים בעליות.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 נדל"ן תל טק בנקים ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

עונת פרסום הדוחות הכספיים נמשכת כאשר נכון לבוקר 193 מתוך כ-720 חברות כבר הציגו את תוצאותיהן ברבעון השני של השנה.

 

אמש בוול סטריט, דאו ג'ונס ו-S&P 500 ננעלו ביציבות ואילו נאסד"ק התחזק בכ-0.4%. בכך, דאו ג'ונס השלים חמישה ימי ירידות רצופים. המסחר בניו יורק נפתח באדום, עבר לעליות ולאחר מכן חזר למגמה מעורבת. ברקע המסחר היו שפל של כשנה וחצי במדד אמון הבניה, צמיחה מתונה יחסית ביפן, שיפור קל בייצור האיזורי והקלת תנאי האשראי בארה"ב.

 

ברבעון השני של השנה צמח המשק הישראלי, בהשוואה לרבעון הקודם, בשיעור שנתי גדול יחסית של 4.7%. במקביל, עדכנה הלמ"ס כלפי מעלה את נתוני הצמיחה ברבעון הראשון ל-3.6%, לעומת 3.4% בפרסום הקודם שלה לפני חודש. התוצר של המגזר העסקי גדל ברבעון השני של השנה בשיעור שנתי גדול יותר של 6%, בהמשך לעלייה של 4.6% ברבעון הקודם. התוצר העסקי ללא חברות הסטארט-אפ צמח ברבעון השני ב-5.1%. 

 

מאומדנים ראשוניים של החשבונות הלאומיים לרבעון השני שפירסמה אתמול הלמ"ס מתברר עוד, כי בכל המחצית הראשונה של השנה צמח המשק בשיעור שנתי של 4.1%, בהמשך לצמיחה של 3.3% במחצית השנייה של השנה שעברה ולעומת צמיחה שלילית של 1.5% במחצית הראשונה של 2009.

 

מיכאל שראל, ראש אגף כלכלה ומחקר בקבוצת הראל כותב היום כי להערכתו, בנק ישראל לא יעלה את הריבית בשבוע הבא, בין היתר על רקע נתוני מדד המחירים, העלאת הריבית בחודש הקודם וסימני ההאטה בצמיחה בארה"ב. אולם, הצמיחה המהירה ברבעון השני, השיפור בנתוני היצוא והעלייה החדה במחירי הדירות מגדילים את ההסתברות להמשך העלאות הריבית בחודשים הקרובים.

 

מניות במרכז

 

חברת הדשנים פוטאש, מתחרתה של כיל, דחתה הצעת רכש לחברה שנקבה בשווי גבוה ב-16% משווי החברה בבורסה. בפוטאש ציינו כי שווי ההצעה נמוך מדי.

 

מה דעתך על מניית גבעות יהש:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

במרכז המסחר היום - שותפות חיפושי הנפט גבעות עולם דיווחה הלילה כי מטיוטת דו"ח ביניים עולה כי באזור מגד 5 קיימות 19 מיליון חביות נפט לכל קמ"ר, כאשר החברה מעריכה כי ברמת סיכוי גבוהה ניתן להפיק 10% עד 20% מהנפט במאגר. עוד דיווחה החברה כי בחזקת ראש העין וברשיון מכבי קיימת כמות מקסימאלית של 1.5 מיליארד חביות נפט – אם כי החברה לא יודעת להעריך מה הם סיכויי ההפקה של כמויות אלו. החברה דיווחה כי הדו"ח הסופי יתפרסם בעוד חודש. הבורסה עצרה את המסחר בגבעות, עד שתפרסם הבהרה לדיווח הלילי. עם פרסום ההבהרה ציינה גבעות כי היא עדיין אינה יודעת אם באר הנפט שלה כלכלית, ואינה יודעת מתי תוכל להעריך זאת. המסחר בגבעות נפתח למעשה רק ב-14:36.

 

מה דעתך על מניית גלוב אקספ יהש:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מי שנהנית מהדיווח של גבעות היא שותפות החיפושים גלוב, המחזיקה ברישיונות בעלי קירבה גיאוגרפית לגבעות.

 

קבוצת שטראוס הציגה עלייה במכירות וברווח הנקי ברבעון השני. מכירות הקפה של החברה הראו ירידה, והמכירות בישראל הראו עלייה. באקסלנס כתבו לאחר פרסום הדוחות כי "בשורה התחתונה, מנועי הצמיחה של החברה אינם צפויים להביא לתרומה משמעותית בשורה התחתונה של תוצאות שטראוס בחצי השנה הקרובה".

 

גרנית הכרמל מקבוצת עזריאלי דיווחה על מעבר להפסד ברבעון השני.

 

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

חברת המערכות הביטחוניות אלביט מערכות דיווחה הבוקר על ירידה של כ-17.2% במכירות ברבעון השני. החברה דיווחה על מכירות של 603 מיליון דולר. החברה הסבירה את הירידה בהכנסות בירידה במכירות מערכות C4I (תקשורת, שליטה ובקרה) בישראל ואירופה. במיטב מפקפקים במחיר המניה בעקבות הדיווח.

 

טאואר חתמה עם הפועלים ולאומי על ארגון מחדש של חובותיה. על-פי ההסכם, נדחה החזר הקרן של כ-160 מיליון דולר כך שהתשלום יתבצע ב-10 תשלומים רבעוניים החל מהרבעון השלישי של שנת 2013 ועד לרבעון הרביעי של שנת 2015.

 

צניחה בהכנסות מהשכרה העבירה את אפריקה נכסיםלהפסד של 14.2 מיליון שקל ברבעון השני. הכנסות החברה עמדו על 129.5 מיליון שקל, צניחה של 37% לעומת הכנסות של 229.5 מיליון שקל אשתקד.

 

חברת התמציות פרוטרום מציגה רבעון טוב עם רווח נקי של 13 מיליון דולר ושיפור במרבית הפרמטרים התפעוליים. הכנסות החברה עלו ל-114.3 מיליון דולר, בהשוואה ל-106.7 מיליון דולר ברבעון המקביל - צמיחה של 7.4%. יחד עם זאת, רומזת החברה על מחצית שנייה טובה פחות מהראשונה.

 

"כלכליסט" חושף כי המפקח על הבנקים רוני חזקיהו הורה לבנקים (פועלים לאומי דיסקונט והבינלאומי) להגדיל בדו"חות הרבעון השני את ההפרשה לחובות מסופקים בגין חובותיו של איש העסקים לב לבייב בעל השליטה באפריקה ישראל.

 

אתמול הציג בנק מזרחי טפחותאת תוצאותיו לרבעון ובו רווח נקי של 201 מיליון שקל, עליה של 34% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. מניית החברה הגיבה אתמול בעליה של 3.2%.
בטל שלח
  לכל התגובות
  x