$
בורסת ת"א

מנכ"ל קומברס לעובדים: התכוננו לגל פיטורים נוסף

עדיין לא ידוע כמה עובדים יפוטרו; בחברה מעריכים כי גל הקיצוצים, שיכלול גם מכירת נכסים, יביא לחיסכון של 45 מיליון דולר. עוד צופים בקומברס כי בסוף אפריל 2011 תעמוד קופת המזומנים של החברה על 100 מיליון דולר בלבד

שניר הנדלר 10:2913.08.10

מצוקת המזומנים של קומברסתגרור גל פיטורים נוסף - כך עולה ממכתב ששלח אמש אנדרי דהאן, מנכ"ל קומברס, לעובדי החברה. על היקף הפיטורים טרם הוחלט בקומברס, אך גל הקיצוצים, שיכלול גם מכירת נכסים, יביא, להערכת החברה, לחיסכון של 45 מיליון דולר.

 

הסיבה לקיצוץ הנרחב היא, כאמור, קצב שריפת המזומנים הגבוה של קומברס. בסוף אפריל היו מונחים בקופתה של החברה מזומנים בשווי של 371 מיליון דולר (לא כולל 229 מיליון דולר שהוחזקו בידי החברות-הבנות). לקומברס גם השקעה של 174 מיליון דולר באג"ח מגובות בהלוואות, הרשומות בספרים לפי שווי של 133 מיליון דולר. כעת מדווחים בחברה כי נכון לסוף יולי, עמדה קופתה על 327 מיליון דולר - שחיקה של 12% בשלושה חודשים.

 

בקומברס צופים המשך שחיקה בקופת המזומנים בחברה, וכעת מעריכים כי בסוף אפריל 2011 תעמוד קופת המזומנים שלה על 100 מיליון דולר בלבד.

 

במקביל למכירת הנכסים והפיטורים, קומברס הודיעה כי ברצונה לבחון חלופות נוספות לגיוס ההון. לשם כך, דיווחה אמש החברה כי החליטה לשכור את שירותי הייעוץ של בנק ההשקעות גולדמן זאקס.

 

קומברס מדווחת עוד כי תזרים המזומנים מפעילות שוטפת שלה היה שלילי, וכי קצב ההזמנות שקיבלה היה חלש מכפי שהעריכה תחילה. עם זאת היא צופה שיפור בקבלת ההזמנות בהמשך השנה.

 

"חשוב מאוד שנייצר תזרים מזומנים חיובי", כתב דהאן לעובדי קומברס. "אלה צעדים קשים אך הכרחיים וחשוב שנתמוך בצעדים אלה כצוות מגובש".

 

בתוך כך, קומברס עדכנה כי לא תצליח לסיים את עריכת דו"חותיה הכספיים לשנים 2006-2009 עד סוף אוגוסט, וכעת היא מעריכה כי תוכל לדווח עליהם רק בספטמבר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x