שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

חשיפת "כלכליסט" - נוחי דנקנר חובר לשותפים מסעודיה וקטאר כדי להשקיע בשווקים המתעוררים

אי.די.בי תשקיע 250 מיליון דולר ותחבור לשותפים הערביים בקרדיט סוויס על מנת להקים קרן השקעות בשווקים מתעוררים באמריקה הלטינית, אסיה למעט יפן, אירופה, המזרח התיכון ואפריקה. נוחי דנקנר: "היותנו בעלי מניות משמעותיים בקרדיט סוויס מזה שנתיים מאפשרת את ההזדמנות הייחודית להקים קרן"

גולן חזני 08:5512.08.10
אי.די.בי, קרדיט סוויס, והשותפים הערבים בבנק השוויצרי, מקימים קרן השקעות בשווקים מתעוררים באמריקה הלטינית, אסיה (למעט יפן), אירופה, המזרח התיכון ואפריקה, בהיקף של מיליארד דולר. כך נודע ל"כלכליסט". הקרן תיקרא EMCO - Emerging Markets Credit Opportunity.

 

זהו שיתוף פעולה ראשון מסוגו בקרן משותפת של משפחת אולאיין (OLAYAN) הסעודית, וממשלת קטאר - שישקיעו בקרן יחד עם אי.די.בי. כל קבוצה תשקיע מאות מיליוני דולרים.

 

את הקרן ינהלו מנהלים מקבוצת קרדיט סוויס.

 

אי.די.בי תשקיע בקרן 250 מיליון דולר. השקעת הקבוצה בקרן תהיה באמצעות כור (125 מיליון דולר) וכלל ביטוח (125 מיליון דולר) לאחר שהדירקטוריונים של שתי החברות אישרו את ביצוע ההשקעה. במידה וההשקעה המשותפת לא תאושר על ידי האורגנים המוסמכים של כור ושל כלל ביטוח - היא תבוצע במלואה על ידי כור.

 

הקשר בין דנקנר לבין ראשי קרדיט סוויס בראשות המנכ"ל בריידי דוגן החל כבר לפני שלוש שנים. לפני שנתיים וחצי רכשה אי.די.בי 3% ממניות בנק ההשקעות השוויצרי ובהמשך הגדילה את אחזקתה, במהלך שהמימוש בו הניב לה במצטבר רווח של 3.2 מיליארד שקל. הקבוצה חזרה והגדילה את ההשקעה וכיום היא מחזיקה במניות קרדיט סוויס בהשקעה נוספת של 7 מיליארד שקל.

 

נוחי דנקנר: "אנו רואים פוטנציאל גדול בשווקים המתעוררים"

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, ציין בהודעת החברה: "היותנו בעלי מניות משמעותיים בקרדיט סוויס מזה שנתיים מאפשרת את ההזדמנות הייחודית להקים קרן משותפת של קרדיט סוויס ביחד עם שלושת בעלי המניות הגדולים בבנק.

 

"אנו רואים פוטנציאל גדול בשווקים המתעוררים, המהווים מנוע צמיחה ארוך טווח של הכלכלה הגלובלית. התעצמות השווקים המתעוררים הינה חלק מתהליך כלכלי-פוליטי משמעותי שעובר העולם - שאחד משיאיו היה המשבר הפיננסי – ואשר בעיקרו מעבר מדורג של הגמוניה כלכלית מן המערב אל המזרח".

 

"ההשקעה בקרן EMCO תאפשר לנו לעבות את הפעילות של אי.די.בי במדינות כמו: סין, הודו וברזיל, וכן לייצר נוכחות במדינות נוספות באסיה ובאמריקה הלטינית אשר מתאפיינות בקצבי צמיחה גבוהים ובהתאם בפוטנציאל גבוה ליצירת ערך. המהלך מהווה נדבך חשוב באסטרטגיה שלנו להגדיל באופן מתמיד את פעילות אי.די.בי בחו"ל, תוך יצירת תמהיל עסקי מאוזן של השקעות בשווקים מפותחים ובשווקים מתעוררים". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x